kronika policyjna

21-latek zatrzymany z narkotykami
Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 21-letni mieszkaniec gminy Olkusz, który został zatrzymany przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Patrolujący, ulicę Głowackiego w Olkuszu, policjanci zwrócili uwagę na zaparkowany samochód marki Renault Kangoo. Podejrzenie stróżów prawa wzbudziło nerwowe zachowanie 5 młodych mężczyzn, którzy znajdowali się w pojeździe. Mundurowi przystąpili do legitymowania i kontroli osobistej tych osób. Podczas przeszukania samochodu, policjanci zauważyli rozsypaną na tylnej wycieraczce amfetaminę. Jeden z mężczyzn – 21-letni mieszkaniec gm. Olkusz wystraszył się na widok przejeżdżającego patrolu policyjnego i rozsypał narkotyk, myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków i został zatrzymany. Usłyszał już zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Olkusz. Włamanie do sklepu
2 listopada 2016 roku w Olkuszu przy ulicy Sławkowskiej włamano się do sklepu, z którego skradziono pieniądze. Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę tej kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Klucze. 25-latek uprawiał konopię
Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali mężczyznę, który w swoim domu hodował krzak konopi indyjskiej oraz posiadał marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał do popełnionych przestępstw. Na podstawie czynności operacyjnych kryminalni z Klucz zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu hodował krzak konopi indyjskiej. Roślina uprawiana była w doniczce a jej wysokość sięgała 150 centymetrów. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli susz roślinny – łącznie ponad kilogram nielegalnych środków odurzających. Podczas przeszukania pomieszczeń, w miejscu zamieszkania mężczyzny, pomógł policyjny pies tropiący.
Zatrzymany 25-latek usłyszał zarzuty z art. 62 ust. 1 oraz art. 63 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Pijany 19-latek uciekał przed policjantami
Nietrzeźwi kierowcy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi. Policjanci codziennie eliminują z ruchu drogowego tych kierujących, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. W ubiegły weekend policjanci zatrzymali kierowcę opla tigry, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło po północy. Podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli jak kierowca opla, na widok radiowozu, nagle skręca z ulicy Żuradzkiej w ulicę 29-Listopada i szybko odjeżdża. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak zlekceważył polecania i znacznie przyspieszył. Po przejechaniu kilkuset metrów, kierowca zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że 19-letni kierowca prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że kierowca opla miał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawą mężczyzny wkrótce zajmie się sąd.

Policjantki z olkuskiej komendy rozmawiały z rodzicami o zagrożeniach w sieci
Małopolski projekt „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”, powstał kilka lat temu i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Prowadzone przez Policję działania edukacyjne i informacyjne związane z tematyką cyberzagrożeń, obejmują nie tylko uczniów klas IV-VI ze szkól podstawowych, ale ich rodziców i nauczycieli. 7 listopada br. policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii w Olkuszu o zagrożeniach w Internecie rozmawiały z rodzicami, uczniów Zespołu Szkół im. Króla Jana III Sobieskiego w Jangrocie, prezentując im prawne aspekty ochrony małoletnich oraz przykłady różnych zagrożeń m.in. cyberprzemoc, flaming, cyberprostytucja, stalking. Policjantki rozmawiały o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu, na co powinni zwrócić uwagę rodzice, gdy ich dziecko serfuje w sieci, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać, jak się wtedy zachować i gdzie szukać pomocy (np. www.dyżurnet.pl, www.nask.pl).
Podczas spotkania z rodzicami policjantki z zespołu poruszyły również zagadnienia związane z przemocą w rodzinie. Czym jest procedura niebieskiej karty, kiedy i w jakich okolicznościach sporządza się ten dokument i jakie instytucje mogą wypełnić formularz „Niebieskie Karty”.
Ponadto mundurowe przedstawiły, rodzicom Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwem jako narzędzie służące do aktywowania różnych podmiotów w zakresie współpracy Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli i skutecznej walki z przestępczością.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
8 lat temu

Prawdopodobnie chodzi o powód o którym mówi poseł Kukiz 15 Piotr Liroy Marzec. Ale tępaki tego nie rozumieją.

pavv
pavv
8 lat temu

Gdyby Bóg chciał to marihuana by nie istniała. Bóg z jakiegoś powodu chciał inaczej…