Na przełomie maja i czerwca 2016 roku w trzech sołectwach gminy Wolbrom odbyły się konsultacje społeczne w sprawie ustalenia nazw ulic. Mieszkańcy, którzy na dzień otwartego spotkania konsultacyjnego posiadali czynne prawo wyborcze, wypełniając odpowiedni formularz mogli podać propozycje nowych nazw. Specjalna komisja powołana przez burmistrza wybrała z nich propozycje, które następnie zatwierdziła Rada Miejska w Wolbromiu. Teraz kolej na aktualizację danych przez mieszkańców.
Urzędnicy z wolbromskiego magistratu informują, że w związku z wprowadzeniem nazw ulic oraz zmianą numeracji porządkowej nieruchomości na terenie miejscowości Chełm, Gołaczewy i Zabagnie zameldowanie osób pod nowym adresem następuje z urzędu i nie ma konieczności zgłaszania się do Referatu Ewidencji Ludności w celu dokonania zmian meldunkowych. Nie trzeba też wymienić dowodów osobistych.
Urząd Miasta i Gminy Wolbrom z automatu przekaże zestawienie nowych adresów do Urzędu Statystycznego, Urzędu Pocztowego w Wolbromiu, Służb Ratunkowych, Zakładu Energetycznego, Zakładu Gazowniczego oraz Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
We własnym zakresie mieszkańcy muszą jednak wymienić prawo jazdy i dowody rejestracyjne. Do Rady Powiatu Olkuskiego złożone zostały wnioski o zmniejszenie opłaty za te wymiany, ale decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. Konieczne będzie także umieszczenie na nieruchomościach zabudowanych w widocznym miejscu nowej tabliczki z numerem porządkowym, a także indywidualne powiadomienie o zmianie adresu Urzędu Skarbowego, powiatowej ARMiR, KRUS i ZUS (dotyczy to zwłaszcza osób pobierających renty i emerytury). Trzeba też o zmianie powiadomić swojego operatora telefonii stacjonarnej bądź komórkowej, a także bank, z którego korzystamy. Osoby prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane są osobiście dokonać zmiany wpisu w CEiDG w Urzędzie Miasta i Gminy w Wolbromiu, a osoby prawne powinny dokonać zmian w KRS.
Zmiany będą obowiązywały dopiero po otrzymaniu przez poszczególnych mieszkańców informacji z UMiG Wolbrom o przyznaniu nowego adresu.
gdyby głupota mogła fruwać to pomysłodawcy zmian nazw ulic powinni w niebyt odfrunąć.
W Wolbromiu XX-lecia PRL i „Wyzwolenia” też się prosi o zmianę
A kto za to zapłaci? Durne zmiany. Byle co byle zmieniać. Do roboty by się wzięli lepiej.