paragraf blacha

24 czerwca 2017 roku rozpocznie się policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2017”. Jak co roku policjanci będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży a także turystów wypoczywających na terenie naszego powiatu.
Wraz z rozpoczęciem wakacji policjanci drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Będą kontrolować autokary wyjeżdżające na turnusy wakacyjne lub wycieczki, sprawdzać stacje paliw i przydrożne parkingi wykorzystywane jako miejsca postoju w czasie podróży, aby zapobiec ewentualnym napadom na turystów, kradzieżom samochodów i pozostawionego mienia. Wzmożony zostanie również nadzór nad ruchem drogowym. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Z kolei policjanci prewencji, jak co roku, będą sprawdzać miejsca gromadzenia się młodzieży, ujawniać ewentualne miejsca stwarzające zagrożenie dla młodych ludzi (dzikie kąpieliska, pustostany itp.)

Funkcjonariusze z prewencji będą kontynuować swoje działania w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, nad którą honorowy patronat sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak. Na festynach, imprezach plenerowych, w Powiatowej Miejskiej Bibliotece Publicznej będą spotykać z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku – jak unikać zagrożeń, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk.

Jeśli na terenie naszego powiatu będą organizowane obozy, kolonie, bądź inne formy wypoczynku mundurowi odwiedzą dzieci i młodzież przekazując im wiedzę z zakresu wiktymologii i bezpieczeństwa.

Akcja „Bezpieczne Wakacje 2017” zakończy się 31 września br.

Porady prewencyjne:

Aby wyjazdy na wakacyjny wypoczynek były bezpieczne a czas spędzony nad wodą, w górach czy w domu przyniósł tylko miłe wspomnienia warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i ostrożności.

Dlatego też pamiętajmy, aby mniej entuzjastycznie podchodzić do zawierania znajomości z osobami przygodnie spotkanymi. W pociągu lub innym środku komunikacji pilnujmy swoich bagaży, podróżując pociągiem unikajmy pustych przedziałów. Pieniądze najlepiej przechowywać w kilku miejscach, nie trzymając całej gotówki w portfelu. Będąc na polu namiotowym nie pozostawiajmy żadnych wartościowych przedmiotów i pieniędzy w namiotach. Wybierając się na urlop pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania czy domu.
Przypominamy, że kąpiel w miejscach niedozwolonych, czy pod wpływem alkoholu może skończyć się tragicznie.

Apelujemy, aby w okresie wakacji zachować rozwagę i unikać sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Przede wszystkim apelujemy o bezpieczne korzystanie z kąpielisk, o umiejętne i zgodne z przepisami poruszanie się po drogach.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
7 lat temu

[quote name=”…”][quote name=”PXT”]… już zapłaciłem wysoki rachunek za podobne „zachowanie” względem „panów władzuchnów”…..[/quote]
A co poczęstowali Cię porcją energii z paralizatora?[/quote]
Nie, było tylko przyduszanie na krawędzi niedotlenienia mózgu a potem uszkodzono staw kolanowy. Paralizatora nie było.
Ale gdyby duszenie zakończyło się powodzeniem, to by z pewnością umorzono śledztwo, jestem tego pewien na 100%.
Takich przypadków było już bardzo wiele.

Mieszkaniec Olkusza
Mieszkaniec Olkusza
7 lat temu

Tytuł artykułu powinien brzmieć: „rusza policyjna akcja – kończy się kwartał i brakuje do premii.”

theon
theon
7 lat temu

A podobną twojej stetryczały pierdziel niezadowolony ze wszystkiego naokoło 😉

Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
7 lat temu

[quote name=”theon”]Przykładu potrzeba !!! 😉 Kup sobie mieszkańcu centrum rower, oznakuj go a na kasku wypisz swoje dane . Tak ustrojony jako nie anonimowy rowerzysta możesz od rana do nocy popie….ć wokół rynku PO ULICY dając przykład . Miną lata – nauczą się a ty kondycji nabierzesz :)[/quote]
Taką ocenę może napisać tylko niedorosły smarkacz

...
...
7 lat temu

[quote name=”PXT”]… już zapłaciłem wysoki rachunek za podobne „zachowanie” względem „panów władzuchnów”…..[/quote]
A co poczęstowali Cię porcją energii z paralizatora?

PXT
PXT
7 lat temu

W niedzielę 18 czerwca policjanci zatrzymywali do kontroli trzeźwości dokładnie na łuku ul. Długiej przed stacjami paliw stwarzając tym bezpośrednie zagrożenie ruchu. Jechałem jako pasażer i postanowiłem im zwrócić uwagę na to „niedopatrzenie” jednak musiałem ulec kierowcy pojazdu, który mnie na litość prosił, żebym się nie odzywał i nie „wdeptywał w gówno” bo będzie śmierdzieć a policjanci wezmą na nim odwet za zwrócenie im uwagi. Czy tak to powinno k….wyglądać?
Chciałem tu nadmienić że już zapłaciłem wysoki rachunek za podobne „zachowanie” względem „panów władzuchnów”. Jednak 18 czerwca b.r. odstąpiłem od tego tylko ze względu na mojego znajomego „strachliwego” kierowcę, obawiającego się odwetu mundurkowych kretynów.

pavv
pavv
7 lat temu

Wzmożone kontrole, wzmożony nadzór… ble… ble… ble… Skąd oni wezmą policjantów do w/w czynności? Wydrukują se na drukarce 3D chyba!

theon
theon
7 lat temu

Przykładu potrzeba !!! 😉 Kup sobie mieszkańcu centrum rower, oznakuj go a na kasku wypisz swoje dane . Tak ustrojony jako nie anonimowy rowerzysta możesz od rana do nocy popie….ć wokół rynku PO ULICY dając przykład . Miną lata – nauczą się a ty kondycji nabierzesz 🙂

Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
7 lat temu

Dokąd Olkuszanie będą czekać na zainteresowanie się Olkuskiej Policji i Straż Miejską rowerzystami na chodnikach naszego miasta ? Mijają już całe lata , o problemie rowerzystów na chodnikach Policja i Straż miejska w Olkuszu milczy, DLACZEGO ? Może Policja chociaż wyjaśni dlaczego problemem bezprawnej jazdy po chodnikach rowerzystów nie interesuje się ? Proszę stróżów bezpieczeństwa w Olkuszu o poinformowanie Obywateli Olkusza/płacących przecież podatki na Policję i Straż Miejską/ gdzie można zgłaszać wypadki /tak wypadki/ potrącenia pieszego przez rowerzystę na chodniku.Co należy zgłaszać bo przecież rowerzysta ucieka z miejsca zdarzenia a świadkowie nie pozostają na miejscu wypadku. Rowerzysta jest zawsze anonimowy,nie oznakowany i nie ubezpieczony.. Czy znowu zapanuje cisza ? czy rowerzystów nie obowiązują przepisy ? A może mieszkańcy mają wziąć sprawy rowerzystów na chodnikach w swoje ręce ? Pytamy i czekamy. Przypominamy niezbywalne prawo pieszego,że na chodniku ma czuć się bezpieczni. Że CHODNIK JEST OD CHODZENIA A JEZDNIA OD JEŻDŻENIA.