cg3

W jakim kierunku zmierzają plany modernizacji Ośrodka na Czernej Górze? Nad tym zastanawiali się przedstawiciele olkuskiego magistratu, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli gospodarza obiektu oraz konsultanci. Kilkuletnie obietnice władz miasta o zmianach projektu dopiero teraz powoli nabierają realnych kształtów. Realnych w sferze koncepcji, bo do realizacji jeszcze daleka droga. Przedstawiony zakres i kolejność prac wydają się możliwe do sfinansowania z miejskiej kasy.

Wiadomo, że prace trzeba przeprowadzać etapami. Inaczej o modernizacji można by jedynie pomarzyć, bo zwyczajnie brak cg1na to pieniędzy. Dlatego też wstępnie podzielono całość planowanych robót na sześć etapów. Pierwszy z nich dotyczy renowacji płyty głównej boiska oraz budowy sześcio- lub ośmiotorowej bieżni tartanowej z urządzeniami lekkoatletycznymi. Drugi etap to budowa krytej trybuny o lekkiej konstrukcji, która w dolnej części mieściłaby szatnie. Zrezygnowano z kosztownego pomysły budowy pomieszczenia pod trybuną, gdzie według pierwotnego projektu, byłoby miejsce do całorocznych treningów lekkoatletycznych. Następna część planów obejmuje powstanie dwóch boisk treningowych ze sztuczną nawierzchnią. Czwarty etap to modernizacja ul. Parkowej i odwodnienie terenów wzdłuż drogi. Aby woda nie zalewała terenów Ośrodka, pomyślano o jej gromadzeniu i wykorzystywaniu do nawadniania boisk. – Co do samej Parkowej, w pierwszej wersji projektu zakładano siedmiometrową jezdnię oraz chodniki po obu stronach, dwumetrowej szerokości każdy. Takie rozwiązanie wymusiłoby jednak przesunięcie ogrodzenia Ośrodka w stronę stadionu. Dlatego w nowej koncepcji ujęto tylko minimalny zakres prac. Chodnik będzie tylko po stronie cg2prywatnych posesji. Siedmiometrowa jezdnia musi zostać. Czy to wystarczy na postawienie ogrodzenia i nasypu, czy też konieczny będzie mur oporowy – nad tym myślą fachowcy – opowiada dyrektor olkuskiego MOSiR-u Dariusz Murawski.
Piąty etap stanowić ma park z elementami małej architektury i oświetleniem oraz plac zabaw dla dzieci, zlokalizowane w części leśnej. Całość prac zamknęłaby budowa parkingu pod wiaduktem oraz na przyległych uliczkach.
Jeśli będzie gotowy końcowy projekt, w zależności od środków, jakimi dysponować będzie gmina, można przystąpić do realizacji pierwszego etapu. Jeśli w międzyczasie nie uda się pozyskać środków zewnętrznych, całość robót na pewno potrwa kilka lat. – W przypadku boisk i urządzeń lekkoatletycznych  można ogłosić przetarg „zaprojektuj i wybuduj”, na bazie koncepcji inwestora. Wtedy ten etap prac byłby zrealizowany szybciej – mówi dyrektor Murawski.
Jeśli powyższe koncepcje przekształcą się w konkretne projekty i zyskają aprobatę władz miasta, Czarna Góra może stać się wizytówką Olkusza. Na razie obiektem mogą się „chwalić”  władze miasta, zgodnie z hasłem na piłkarskich plakatach zapraszających na mecze: „Stadion na Czarnej Górze wizytówką władz Olkusza”…

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sofa Kalwaryjska
Sofa Kalwaryjska
13 lat temu

[quote name=”Oazianka”]

jak nie da się drogi krzyżowej to może chociaż ścieżki kalwaryjskie :-?[/quote]

dróżki kalwaryjskie, DRÓŻKI… madonno napoczęta 🙂

Oazianka
Oazianka
13 lat temu

[quote name=”Projekt Ant”]Proponuję pójść z duchem czasu i w Parku Miejskim urządzić drogę krzyżową 😆 😆 :lol:[/quote]

jak nie da się drogi krzyżowej to może chociaż ścieżki kalwaryjskie 😕

Projekt Ant
Projekt Ant
13 lat temu

Proponuję pójść z duchem czasu i w Parku Miejskim urządzić drogę krzyżową 😆 😆 😆