mp wena

Sukces młodych tancerzy z olkuskiej Szkoły Tańca „Wena” przerósł oczekiwania ich trenerów. Na XIX Otwartych Mistrzostwach Polski Freestyle 2012 w Twardogórze pięciokrotnie stawali najwyżej na podium. Warto podkreślić, że do rywalizacji przystąpili uczniowie kilkudziesięciu szkół tańca z całej Polski.

mp wena2W kategorii solistów do 11 lat zwyciężyła Julia Zaitz, tuż za nią uplasowała się Zuzia Ślęzok, a czwartą pozycję zajęła Weronika Zaitz. Wiktoria Włoszczyk była trzecia, a Natalia Lekston czwarta w grupie 12 – 15 lat. W kategorii powyżej 16 lat drugą lokatę zdobył Bartek Makówka.

W kategorii duetów rewelacyjne były dwie pary sióstr bliźniaczek. Julia i Weronika Zaitz wywalczyły złoto w grupie do 11 lat, a Ola i Weronika Wiśniewskie zajęły trzecie miejsce w gronie uczestników 12 – 15 lat.

Najwyższe miejsca na podium okupowali tancerze  z „Weny” w kategorii mini formacje. Pierwsze
miejsca zajęły „Wena Kids” (do 11 lat) oraz „Wena Trix” (12 – 15 lat). W tej drugiej kategorii po srebro sięgnęła „Wena Mini”.

Wśród formacji „Wena Junior” wygrała w kategorii 12 – 15 lat. W najstarszej grupie, powyżej 16mp wena 5 lat, czwarte miejsce zajęła „Wena X”.

– Bardzo cieszy nas sukces naszych tancerzy. Jest on dowodem na to, ile pracy i zapału nasi uczniowie wkładają w tą piękną, a zarazem wymagającą dyscyplinę z pogranicza sportu i sztuki. W tym roku nasi podopieczni zdobywali laury na wielu imprezach w Polsce i za granicą. Przypomnę jedynie,że na tegorocznych Mistrzostwach Europy nasze dwie grupy dosłownie „otarły się o medal”. Szkoła Tańca Wena rozpoczęła swoją działalność w Olkuszu w 2001 roku. Gdyby wtedy ktoś
mp wena3powiedział, że tancerze z tego właśnie miasta będą stanowić ścisłą czołówkę Polski, Europy i Świata trudno by było w to uwierzyć. Dziś jest to faktem. Chciałbym bardzo podziękować zarówno Urzędowi Miasta w Olkuszu, jak i Starostwu Powiatowemu w Olkuszu za wsparcie naszych podopiecznych. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję wszystkim tancerzom, ich rodzicom oraz wszystkim osobom, które na co dzień nas wspierają i nam kibicują – mówi założyciel „Weny” Rafał Lebiest.