Wolbrom

38-latka  zlekceważyła postanowienie sądu i pijana wsiadła za kierownicę  seata. Kobieta została zatrzymana przez policjantów na jednej z wolbromskich stacji benzynowych.

W minioną niedzielę tj. 16.05.21 r.,  podczas patrolu policjanci z Komisariatu Policji  w Wolbromiu zauważyli jadący przed nimi pojazd, którego kierowca nagle i nerwowo, zjechał na stację benzynową. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego manewru.

Kiedy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem,  poczuli od niej woń alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało u 38-latki blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Mało tego, w trakcie sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że kobieta ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu, który obowiązywał od 07.03.21r. Teraz za swój czyn 38-latka odpowie przed sądem.

Za niestosowanie się do wyroku sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze