Olkusz

W poniedziałek,17 maja b.r., przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, odbyła się akcja pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Pod fachową opieką służby medycznej  policjanci i mieszkańcy powiatu olkuskiego, którzy zjawili się przed komendą oddali krew.  Celem tego jubileuszu było zebranie jak największej ilości krwi, ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

5 lutego 2021 r. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, zainaugurowała to Szlachetne przedsięwzięcie. Zbiegło się ono w czasie z pandemią koronawirusa, której skutkiem były szpitalne deficyty tego bezcennego daru. Policjanci i pracownicy Policji całego garnizonu małopolskiego dowiedli, że można na nich liczyć. Odzew był bardzo duży w całej Małopolsce.

Również w Olkuszu w dniu 17 maja br. przed budynkiem komendy, gdzie po raz pierwszy zorganizowano taką akcję, stanął mobilny punkt poboru krwi.  W tym dniu 31 osób, w tym  policjanci i mieszkańcy, oddało blisko 14 litrów krwi. Wśród nich znaleźli się również zasłużeni policjanci, którzy od wielu lat pomagają innym i oddają krew oraz osocze, mając na swoim koncie tytuł i Odznakę Honorowego Dawcy Krwi-Zasłużonego dla Zdrowia Narodu.

Pamiętajmy, że oddając ten bezcenny dar, pomagamy ratować życie ludzkie!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Szczególnie dużo było wdzięcznych mieszkańców którzy zostali ukarani nielegalnie za niezasłanianie nosa i ust idąc ulicą.