Olkusz

21 maja na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu mali i duzi widzowie obejrzeli spektakl autorstwa Marty Guśniowskiej, reżyserowany przez Annę Szarek-Dudek, „A niech to gęś kopnie”.

Aktorami, którzy wykazali się talentem i bardzo dobrym przygotowaniem, byli podopieczni Pracowni Teatralnej prowadzonej przez Annę Szarek-Dudek.

Tytułowa gęś, sfrustrowana poetka, uważa się za chudą i brzydką, nie ma przyjaciół i nie może dostrzec sensu życia. Gdy lis wkrada się do kurnika, aby wykraść kurę na posiłek, gęś deklaruje, że chętnie sama da się zjeść. Lis, mocno zniesmaczony, opędza się od niej jak może, ale w końcu zgadza się zaprowadzić ją do wilka. Podczas podróży poznają się lepiej, spotykają różne zwierzęta, które próbują odwieść gęś od samobójczej misji, pokazując jej sposoby na znalezienie sensu życia. Gęś uparcie tkwi w nastrojach depresyjnych, aż w końcu…

No cóż, nie została zjedzona. Spektakl warto obejrzeć, żywa akcja, zabawy językowe i humor czynią go interesującym dla widzów w każdym wieku.

MOK Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze