75  kontroli drogowych, blisko 46  kierujących jadących z nadmierną prędkością oraz 2 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. To bilans ostatnich działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na drogach powiatu olkuskiego.

Policjanci  olkuskiej drogówki zawsze włączają  się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Prędkość”. W związku z tym 20 maja br. prowadzili pomiary prędkości jazdy kierujących w różnych miejscach na terenie powiatu. W czasie działań przeprowadzili blisko 75 kontroli drogowych.

Jak się okazało nie wszyscy kierujący przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze ujawnili 46 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Z czego dwóm  kierowcom zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skierowali dwa wnioski do sądu oraz  pouczyli 27 osób nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że nie przestrzegając prędkości jazdy nie tylko popełniamy wykroczenie, ale też stwarzamy realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mike
Zasłużony czytelnik
mike

Ciągle tylko słyszę i czytam akcje… akcje… akcje… a kiedy normalna praca?