aa powitanielata

Ponad 150 dzieci z terenu Gminy Klucze, a także podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego z Bolesławia bawili się nad stawami przy Domku Rybaka w Kluczach podczas festynu rekreacyjnego, będącego niejako przywitaniem lata. Impreza była ostatnim punktem projektu „Jurajska Akademia Dziecięco – Młodzieżowa” współfinansowanego przez Fundację PZU.

„Powitanie lata 2013” wypadło imponująco. Dopisała pogoda, tak więc wszyscy uczestnicy festynu mogli czuć się usatysfakcjonowani. Oprócz niezwykłości miejsca i przychylnej aury na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy postarali się o dmuchane zamki i zjeżdżalnie, lekcje gry na afrykańskich instrumentach, a także animatorów odpowiedzialnych m.in. za malowanie twarzy. Dużym wzięciem cieszyły się także zabawy z chustą animacyjną Klanzy. Niespodzianką dla uczestników powitania lata była Zumba Fitness, a więc połączenie zabawy, aerobiku i tańcu. Z tej propozycji korzystały głównie dziewczynki, chłopcy natomiast mieli możliwość zapoznania się z wnętrzem radiowozu policyjnego czy wozu strażackiego. Strażacy nie dali się też długo prosić o zimny prysznic, przynosząc ulgę w ten upalny piątkowy dzień. Ku niebu powędrowały lampiony marzeń – w wielu przypadkach życzenia dotyczyły nadchodzących dwóch miesięcy wakacji. Oby większość z nich się spełniła!

Honorowy patronat na imprezą objął Wójt Gminy Klucze Kazimierz Ściążko. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Forum Oświatowe stacjonujące w Kluczach. Pomocą służyli wolontariusze z Centrum Wolontariatu „Rozwiń Skrzydła Pomocy”.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:41534}{joomplu:41531}{joomplu:41528}{joomplu:41541}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze