klub kubus flika

Po wakacjach Osiedlowy Klub Kubuś przy Spółdzielni Mieszkaniowej „NOWA” na Słowikach znowu odżył. Społeczność nie tylko zaczęła żywo interesować się sprawami osiedla, ale także dbać o kondycję ruchową i psychiczną. Zasługa w tym „Fliki” – klubu sportowego, który oprócz zajęć ruchowych, mieszkańcom proponuje również wiele innych warsztatów z zakresu kultury, nauki, sztuki, mody, czy typowej rekreacji.

Większość zajęć wzorem poprzednich lat dla miejscowych jest bezpłatna. W tym roku dzięki wygranemu projektowi pt. ”Prowadzenie Klubu Osiedlowego na Osiedlu Słowiki” przez KS Flika, ogłoszonym przez UMiG Olkusz, na kwotę 8 tyś zł, większość zajęć jest bezpłatna zarówno dla mieszkańców osiedla jak i dla mieszkańców gminy Olkusz. Symboliczną kwotę 40 zł za miesięczny udział w warsztatach płacą mieszkańcy miasta i gminy spoza osiedla Słowiki za zajęcia fitness. Jedynie za zajęcia dla grup „Flika VIP”, „Zumba”, Aqua-aerobic, wszyscy muszą dopłacić.

Jak pokazał ostatni dzień otwarty w „Kubusiu”, zainteresowanie urozmaiconym planem zajęć nie słabnie. Listy zgłoszeń do czternastu różnych grup szybko się zapełniły, coś pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Co cieszyło się największą popularnością? Prawdę powiedziawszy wszystko – plastyka, język angielski, zajęcia taneczno-rytmiczne i artystyczno-teatralne, zajęcia wokalne z emisją głosu, gry i zabawy ruchowe.

Zdecydowanie większą ofertę „Kubuś” i ,,Flika” przygotowały z myślą o dzieciach i młodzieży, choć oczywiście w nowym roku szkolnym nie zabraknie też propozycji dla dorosłych i seniorów. Nadal bowiem będą prowadzone zajęcia w ramach Ośrodka Wsparcia, jaki na Słowikach integruje społeczność różnych pokoleń. Kurs tańca towarzyskiego, fitness 50+, słowikowe metamorfozy, czy gadżety elektroniczne, to tylko część z pozycji w cotygodniowym harmonogramie. Wszystkie zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy.

Nowością w rozkładzie zajęć jest aqua aerobic, w każdy poniedziałek o godz. 18:00 na krytej pływalni przy ZSPI nr 1 na ul. Kochanowskiego. Ta propozycja skierowana jest głównie do osób, które zamierzają zadbać o sylwetkę i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Aqua aerobic pomaga zlikwidować cellulitis, przyśpiesza metabolizm, a także sprawia, że nie odczuwa się intensywności ćwiczeń. Pierwsze zajęcia odbyły się już 7 września, jednak cały czas można dołączyć do grona aktywnych pań. – Serdecznie zapraszamy kobiety w każdym wieku, dla każdej z pań znajdzie się miejsce – przekonuje Aleksandra Krzywda, wiceprezes KS Flika. Szczegóły na plakatach i pod numerem telefonu: 509 890 696.

Więcej informacji na temat „Kubusia” oraz działań ,,Fliki” można również znaleźć na stronie internetowej klubu pod adresem: http://www.ksflika.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze