alcoblow kpp

Dobra informacja dla wszystkich kierowców którzy dzień wcześniej spożywali alkohol i mają obawy czy mogą bezpiecznie usiąść za kierownicą swoich samochodów. Jeśli nie masz pewności, czy aby na pewno jesteś trzeźwy, możesz szybko to sprawdzić za pomocą urządzeń alcoBlow, którymi od piątku dysponuje Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

Uroczystego przekazania sprzętu pomagającego zbadać trzeźwość potencjalnego kierowcy dokonała Starosta Barbara Rzońca. Obecność gospodyni powiatu olkuskiego w komendzie nie była przypadkowa, bowiem zakup trzech nowych urządzeń alcoBlow mających służyć wszystkim mieszkańcom został sfinansowany ze środków powiatu. Innowacyjne urządzenia są proste i szybkie w obsłudze. Wskazują obecność lub brak alkoholu w organizmie bez użycia tradycyjnego ustnika. Wystarczy tylko dmuchnąć.

AlcoBlow będą zamontowane na stałe w recepcji olkuskiej komendy, a także w komisariatach w Bukownie i Kluczach. Zainteresowani badaniem mogą korzystać z urządzeń od piątku 14 listopada. Wystarczy jedynie wejść do budynku komendy i powiedzieć, że chce się skorzystać z alcoBlow. Jego obsługa jest naprawdę prosta, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości, można skorzystać ze znajdującej się tuż przy urządzeniu instrukcji. Nowy sposób badania stanu trzeźwości osób obawiających się o zawartość alkoholu we krwi z pewnością uprości tę procedurę. Do tej pory aby móc poddać się badaniu potrzebny był funkcjonariusz wprowadzający osobę na teren komendy. Teraz obecność mundurowego jest już zbędna.

Fot. KPP Olkusz

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Zwykły Pieszy.moroJa NawkPXT Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moro
moro

A co ci tak przeszkadzają rowerzyści na chodnikach a poczym maja jeździć jak w całym olkuszu nie ma ani jednej ścieżki rowerowej.

Zwykły Pieszy.
Zwykły Pieszy.

Przeszkadzają, bo chodnik jest dla pieszych, a dla rowerzystów jest jezdnia. Ponadto na takich ulicach jak KKW,Krakowskiej ,czy wielu innych w Olkuszu na chodnikach parkują również nie zgodnie z przepisami samochody i pieszy staje się intruzem pośród kierowców i rowerzystów. Wyjaśniłem ?? To gdzie jest miejsce do chodzenia dla pieszych,osób starszych,niedowidzących,inwalidów,matek z wózkami no gdzie koleś ??? A Straż Miejska I Policja gdzie jest ??? To jest problem ,z którym nie radzi sobie władza miejska. Ale znajdziemy sposoby ,że niebawem muszą się tym palącym problemem skutecznie zająć. A teraz stawiajcie minusy zwolennicy bezprawia i bałaganu w mieście.A ścieżki rowerowe to… Czytaj więcej »

Ja Na
Ja Na

A kiedy Panowie Policjanci zajmą się rowerzystami jeżdżącymi po chodnikach -BEZPRAWNIE potrącając pieszych i wyczekujących olkuszan na przystankach autobusowych np.na KKW,1000-lecia,Kościuszki itd. Czekamy na zdecydowaną reakcję. Ponadto wszyscy są nie oznakowani,bez świateł,i ubezpieczenia. Podobnie dzieje się na Osiedlowych chodnikach.

wk
wk

ojtam ojtam… zwykła przedwyborcza paplanina, we wrześniu już dmuchałem a alcoblowa na recepcji w kkp w olkuszu i zapewniam, że już wtedy nie było przy mnie funkcjonariusza.

PXT
PXT

Czy rowerzyści też się mogą badać? Co prawda nigdy nie zdarzyło mi się prowadzić po pijaku nawet roweru, ale tak tylko pytam. Pamiętam jak kolega mojego dziadka wracał z popijawy od dziadka i rower służył mu jako podpora, taki jednostronny balkonik i całkiem sprawnie mu ta podróż wychodziła, ale to było w latach sześćdziesiątych, za okresu MO, dzisiejsza policja by mu zapewne skuła ręce, potem facjatkę a potem by go oskarżyła o naruszenie nietykalności.