Powiat

W poniedziałek tj. 14 listopada br. w godzinach od godz. 5:00 do godz. 10:00 policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili kolejne ogólnowojewódzkie działania „ALKOHOLI NARKOTYKI”. Celem akcji było eliminowanie z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Działania prowadzone były na terenie powiatu olkuskiego. W ciągu 5 godzin policjanci przebadali 650 kierowców i ujawnili 1 kierowcę, który powadził samochód w stanie nietrzeźwości. Kierowca bmw  został zatrzymany w Wolbromiu na ulicy 20-Straconych przed godziną 10. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca bmw stracił prawo jazdy.

W tym dniu w wielu powiatach naszego województwa powadzone były działania policyjne,  podczas  których małopolscy policjanci przebadali ponad 14 tys. kierujących na zawartość alkoholu w organizmie, których efektem było ujawnienie 25 kierujących prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu oraz 1 kierującego pod wpływem narkotyków. Za jazdę po alkoholu i po narkotykach kierowcy grożą poważne konsekwencje. Kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Jeżeli badanie  trzeźwości wykaże:

od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 30 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat,

powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze