dni bukowna 2014

Choć pogoda nie rozpieszczała, trudno było znaleźć wolne miejsce na stadionie. Organizatorzy tegorocznych Dni Bukowna zadbali, by dla nikogo nie zabrakło atrakcji.

Jak zwykle, podczas takich uroczystości, nie mogło zabraknąć popisów uczniów miejscowego przedszkola i szkół. Bogaty program artystyczny wypełnił oba weekendowe popołudnia.
Było niezwykle barwnie i ciekawie, ponieważ Bukowno obfituje w taleny, zarówno wokalne jak i taneczne. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy był koncert musicalowy, święcąej tryumfy na scenach w kraju i za granicą , a pochodzącej właśnie z tego miasta, Edyty Krzemień. Na scenie towarzyszył jej Damian Aleksander.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz Bractwa Rycerskiego Kruk. Miłośnicy średniowiecza nie tylko zaprezentowali ówczesną broń i stroje, ale również bardzo widowiskowe pojedynki wojów w pełnym uzbrojeniu.

Na widowni brakowało wolnych miejsc, gdy na scenie pojawił się kabaret „Nowaki”, którego członkowie co rusz wywoływali salwy śmiechu publiczności.
Od popołudnia fanki zespołu Enej „koczowały” pod sceną. Ich wysiłek opłacił się. Żywiołowy występ grupy poderwał do wspólnej zabawy całą publiczność.
Sobotnie uroczystości zakończył pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna z zespołem DING DONG.

Niedziela upłynęła pod znakiem zmagań sportowych, a to za sprawą XII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Bukowno. Wystartowało w nim kilkuset zawodników z kraju oraz zagranicy, którzy pokonali trasę biegnącą ulicami miasta. Sygnał do startu dała Grażyna Kowina -Świderek,  wielokrotna reprezentantka naszego kraju, złota medalistka Mistrzostw Polski w biegach na średnich i długich dystansach i, co najistotniejsze, pomysłodawczyni i dyrektor biegu. Program artystyczny upłynął pod znakiem dobrych dowcipów i zabawnych utworów muzycznych. A wszystko za sprawą Mariusza Kalagi & „Partners Voice”. oraz kabaretu Ciach.Obchody święta miasta zakończył koncert zespołu Pectus oraz widowisko laserowo – multimedialne.

Warto wspomnieć również o akcji charytatywnej prowadzonej od lat przez Fundację „Zdążyć z Pomocą”. Jej członkowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci z Bukowna: Pawła Szymona Gładysa, Mateusza Knapczyka i Julii Poczęsnej. Łącznie, na ten cel, udało się zgromadzić ponad dwa tysiące złotych.

Organizatorzy imprezy: Burmistrz Miasta, Rada Miejska w Bukownie, MOK oraz MOSiR w Bukownie serdecznie dziękują za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Sponsorzy i partnerzy imprezy to: ZGH Bolesław, Schneider Electric, Bolesław Recycling, Tauron Dystrybucja, Stalprodukt S.A., Sibelco, Huta Cynku „Miasteczko Śląskie”, CEW-Firma, BOLTECH, ZRB Paciej, DB Schenker, Stp Elbud sp. z o.o., Asmkobis, Arkop, Grzanpol, Marlibo, Lewiatan Delikatesy Gabi, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, Wol-Med, SKOK Jaworzno, MOPS Bukowno, Społeczna Akademia Nauk w Olkuszu, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Centrum Medyczne SKAŁKA, InstBud, F.H.U. Wanta, BOKKnet, P&W Bridge Bukowno, Kankan Intermarche Bukowno, Alior Bank, BudMet, Grażyna Spyra. Hurtownia Materiałów Budowlanych i Chemicznyc , NZOZ MedBuk Sp. z o.o. w Bukownie, Studio Florystyczne „Gabi Dec-o-Art”, TECHMET „BIS”, DAM BER S.C. Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Studio kosmetyczne PERFECT NAILS, Rehabilitacja ALFA REHA. 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:48596}{joomplu:48588}{joomplu:48583}{joomplu:48560}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
misio
misio
8 lat temu

A gdzie mowa o chlopakach ze Zwiasku strzeleckiego Rzeczypospokitej ktorzy organizowali dla szieci piknik strzelecki w tych dzniach ktos tu o czyms zapomnial