Nie tylko znajomość języka, ale także historii, kultury i zwyczajów dnia codziennego mieszkańców krajów anglojęzycznych liczyły się podczas VIII Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych, zorganizowanego przez nauczycielki języka angielskiego z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. W finale zmierzyło się 24 uczniów z 7 gimnazjów powiatu olkuskiego.

Największą wiedzą wykazała się Justyna Maniak z Gimnazjum w Bydlinie (opiekun Agnieszka Demus). Druga lokata przypadła trzem uczennicom: Izabeli Izdebskiej i Joannie Jochymek z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu (opiekunowie pani Justyna Tarnowska i Ewa Hołaj-Dryńska) oraz Paulinie Koryczan z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu (opiekun Wioletta Krysztofiak). Trzecie miejsce zajęła uczennica z Gimnazjum nr 1 w Wolbromiu – Monika Pławna (opiekun pani Maria Chojnacka).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe upominki. Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe: Oxford University Press, Express Publishing oraz Macmillan.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o