Olkusz

Już za kilka tygodni będziemy wybierać radnych, wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Kampania już się rozpoczęła, a kandydaci w kwietniowych wyborach samorządowych zaczynają odkrywać karty. We wtorkowe popołudnie na olkuskim rynku przedstawiono kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz „jedynki”, czyli kandydatów otwierających listy do Rady Powiatu w Olkuszu i Rady Miejskiej w Olkuszu.

W przypadku Rady Powiatu w Olkuszu, z okręgu nr 1 (Miasto i Gmina Olkusz) z pierwszego miejsca startuje Roman Kwaśniewski, w okręgu nr 2 (Gmina Klucze) Andrzej Osuch, w okręgu nr 3 (gminy Trzyciąż i Wolbrom) Elżbieta Sarecka – Habryń, a w okręgu nr 4 (gminy Bolesław i Bukowno) Bożena Piętka – Bogajewska.

Anna Kwaśniewska to natomiast nie tylko kandydatka na burmistrza Olkusza, ale także „jedynka” na liście do Rady Miejskiej w okręgu nr 1. Pierwsze miejsce na liście w okręgu nr 2 zajmuje z kolei Piotr Grabarczyk, a w okręgu nr 3 Tadeusz Gałka.

Podczas konferencji inaugurującej kampanię wyborczą Anna Kwaśniewska krótko przedstawiła swoje plany i pomysły dotyczące przyszłości gminy: „Jestem mieszkanką Olkusza. Tu się urodziłam, kończyłam liceum, tu mieszkam i tu zaczynałam karierę zawodową w 1999 roku. Z moim miastem jestem bardzo emocjonalnie związana. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, żoną i babcią. Obecnie pracuję na stanowisku dyrektora Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Mam mnóstwo energii, chęci do pracy i nie boję się trudnych tematów. Rozwiązywanie problemów i rozwój miasta i gminy chcę opierać na wspólnym dialogu z mieszkańcami, a także kompetencjach pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Nie chcę dzielić, nie chce oceniać: chcę łączyć, motywować i wspierać do działania” – przekonywała kandydatka KO.

„Przyszłość to Olkusz. Potrzebujemy nowych inwestycji, obwodnicy, aby cały tranzyt wyprowadzić z Olkusza, a także zabezpieczyć mieszkańców przed negatywnymi skutkami zamknięcia kopalni. Potrzebujemy rewitalizacji obszarów poprzemysłowych i pogórniczych. Utworzymy w Olkuszu pierwszy żłobek samorządowy. Zadbamy o tereny zielone i czyste miasto. Będziemy inwestować w odnawialne źródła energii, a także rozwijać turystykę, infrastrukturę sportową. Będziemy zwiększać udział w kulturze i budować ścieżki rowerowe, poprawiać komfort życia mieszkańców. Wiem, jak to zrobić. Wiem, jak sprowadzić środki zewnętrzne. Nie zamykam się na propozycje mieszkańców. Należy w szczególności usprawnić komunikację w samorządzie, a mam tu na myśli gminę i powiat. Należy pokazać inną jakość zarządzania miastem i nową komunikację z mieszkańcami. Drodzy olkuszanie, jestem przekonana, że z waszym wsparciem wspólnie te jakże ambitne cele możemy osiągnąć.” – podsumowała Anna Kwaśniewska.

Słowa poparcia dla zaprezentowanych kandydatów wyraziły obecne na konferencji posłanki Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Matusik – Lipiec i Weronika Smarduch oraz szef małopolskich struktur .Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.


1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miroslaw_81
2 miesięcy temu

Nie jestem z Olkusza, więc pytanie kieruję do Redakcji lub Czytelników Przeglądu Olkuskiego: czy pan Roman Kwaśniewski startujący z pierwszego miejsca do Rady Powiatu w Olkuszu z okręgu nr 1 oraz pani Anna Kwaśniewska „jedynka” kandydująca na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Rady Miejskiej (okręg nr 1) są spokrewnieni, czy to zbieżność nazwisk ?