wykrzyknik

„W obliczu nieszczęścia liczy się każdy gest solidarności” – zwracamy się z apelem o udzielenie pomocy rodzinie Czarnotów poszkodowanej w wyniku pożaru, który miał miejsce 25.03.2018 r. w Gorenicach – całkowicie spłonął dom wraz ze sprzętem gospodarstwa domowego i rzeczami codziennego użytku. W jednej chwili dwie rodziny zostały pozbawione dachu nad głową.

Po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb rodziny niezbędna jest obecnie pomoc materialna i finansowa. W pierwszej kolejności potrzebne są szczególnie materiały budowlane do odbudowy domu, konieczna jest wymiana okien, drzwi, dachu, zrobienie nowych tynków, instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodnokanalizacyjnej – dom trzeba praktycznie zbudować od nowa.

Potrzeby są ogromne, dlatego gorąco prosimy i apelujemy do osób i firm, które chcą i mają możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym w formie rzeczowej lub finansowej o wsparcie.

Pomoc rzeczową można zgłaszać do Sołtysa Gorenic lub Prezesa OSP Gorenice:
Sołtys Andrzej Chmielewski – tel. 505 879 145
Prezes OSP Stanisław Kurkowski – tel. 604 523 025

Pomoc finansową można przekazywać na konto OSP Gorenice:
Bank Spółdzielczy w Wolbromiu o/Olkusz
08 8450 0005 0050 0554 0737 0001
Z dopiskiem „Pomoc dla pogorzelców”

 Można również przekazać:

1/ materiały na odtworzenie dachu (deski, blachodachówka itp. )
2/ wszelkie materiały budowlane ( płyty gipsowe, cement, pustaki, cegła , płytki ceramiczne, farby, kable do instalacji elektrycznej, gniazdka itp.)
3/ stolarkę okienną i drzwiową
4/ sprzęt AGD i RTV. {jcomments on}

Organizatorzy zbiórki

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze