Mnóstwo prezentów i dużo dobrej zabawy w świątecznej atmosferze – tak wyglądały tegoroczne Mikołajki w Miejskim Domu Kultury. Na spotkanie ze świętym Mikołajem przybyło wielu najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami.
Zanim jednak Mikołaj dotarł do Olkusza, dzieci obejrzały spektakl teatralny „Kaszalot”, wystawiony przez uczestników sekcji teatralnej MOK. Przedstawienie, przygotowane pod  okiem Stanisławy Szarek, spodobało się wszystkim, o czym najlepiej świadczyły długo niemilknące oklaski. Od początku imprezy na sali obecne były Śnieżynki.

Po teatralnych występach dokładnie przepytały dzieci, co wiedzą o Mikołaju. Autorów poprawnych odpowiedzi nie brakowało, a za każdą dobrą odpowiedź pomocnice gościa z Laponii rozdawały pluszaki.
Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment i na sali pojawił się Mikołaj. Zanim najmłodsi otrzymali prezenty, wraz z upragnionym gościem tańczyli i śpiewali.  Podczas wspólnej zabawy okazało się nawet, że Mikołaj i niektóre Śnieżynki potrafią świetnie żonglować! Gdy już rozdano wszystkie upominki, Mikołaj cierpliwie pozował do pamiątkowych zdjęć. A potem… zabawa zaczęła się od nowa.
Coroczna mikołajkowa impreza zorganizowana została przez olkuski MOK.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze