bukowno policjanci nagroda

Na początku wtorkowej LVI Sesji Rady Miejskiej w Bukownie miała miejsce miła uroczystość. Burmistrz Miasta Mirosław Gajdziszewski uhonorował st. sierż. Pawła Jarzmika i st. sierż. Oskara Mirowskiego, policjantów Komisariatu Policji w Bukownie, którzy w dniu 20 lutego br. uratowali z pożaru 87-letnią mieszkankę Podlipia.

Burmistrz Miasta podkreślał fakt, że funkcjonariusze nie zważając na własne bezpieczeństwo, jeszcze zanim na miejsce dotarły pozostałe służby podjęli szybką decyzję o próbie wydostania uwięzionej w pożarze starszej kobiety. Dzięki temu, że pomoc przyszła szybko – mimo, że kobieta trafiła do szpitala – to jednak jej życie nie było zagrożone.

Dziękując w imieniu wszystkich Mieszkańców za ich bohaterską postawę Burmistrz przekazał st. sierżantowi Pawłowi Jarzmikowi oraz st. sierżantowi Oskarowi Mirowskiemu okolicznościowe upominki. Wyraził też nadzieję, że będą one codziennie przypominać Policjantom o wdzięczności Mieszkańców za to, że w chwilach zagrożenia zawsze możemy liczyć na ich zaangażowanie i pomoc.

UM Bukowno

We wtorek po południu (20 lutego br.), w jednym z domów w miejscowości Podlipie wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu w Bukownie. Funkcjonariusze przed palącym się domem zastali dwóch sąsiadów, którzy poinformowali, że w budynku na pierwszym piętrze znajduje się 87-letnia kobieta. Mundurowi w obawie o jej życie postanowili działać jeszcze przed przybyciem strażaków. Z okien mieszkania na pierwszym piętrze, wydobywał się ogień i kłęby czarnego dymu.
Z uwagi na zagrożenie życia policjanci przy pomocy cegły wybili ramę okna piwnicy i natychmiast weszli do środka, a następnie wyważyli drzwi piwnicy na wypadek ewakuacji. Mundurowi podejmowali dwie próby, aby dotrzeć na pierwsze piętro schodami, które prowadziły do pokoju gdzie miała znajdować się kobieta. Poruszanie się wewnątrz budynku utrudniało silne zadymienie, bardzo słaba widoczność i wysoka temperatura. Bez specjalistycznego sprzętu, ale za to z dużą determinacją funkcjonariusze pomimo trudnych warunków, jakie panowały w budynku dotarli do kobiety.
Interweniujący st. sierż. Paweł Jarzmik i st. sierż. Oskar Mirowski wyprowadzili starszą panią i natychmiast przekazali ją strażakom oraz ratownikom medycznym. Kobieta trafiła do szpitala. Na szczęście pomoc przyszła szybko i jej życiu nic nie zagraża.

malopolska.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze