bratki

Mieszkańcy olkuskiego osiedla Młodych mogą wziąć udział w konkursie na najładniej zagospodarowany balkon. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia. Zarząd osiedla zachęca też do zadbania o wspólną zieleń.

 

Konkurs ma nie tylko poprawić estetykę na osiedlu, ale również zintegrować mieszkańców. – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Pomocy Dzieciom „Świat to za mało!”, dzięki której pozyskaliśmy fundusze na zakup zieleni. Chcemy, by mieszkańcy aktywnie włączyli się nie tylko w upiększanie własnych balkonów, ale i zaniedbanych miejsc. Zdecydujmy wspólnie, gdzie powinny zostać posadzone kwiaty i krzewy – zachęca przewodniczący zarządu osiedla Młodych Jan Durański.

Balkony oceniać będzie komisja konkursowa już w pierwszej połowie lipca. Na zwycięzców czekają trzy główne nagrody rzeczowe oraz jedenaście wyróżnień. Każdy, kto chciałby wziąć udział w konkursie, powinien zgłosić się do osiedlowego Klubu Seniora. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w SP nr 10 (przy ul. Żeromskiego 1).

Konkurs współfinansowany w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej organizują: Fundacja Pomocy Dzieciom „Świat to za mało!”, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10, Klub Seniora „Radość” oraz zarząd osiedla Młodych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karolyn
Karolyn
9 lat temu

Kto cię uczył pisać, chcesz powiedzieć że to
ze szkoły wyniosłeś. Dawno nie przeczytałem czegoś tak interesującego, ale
podstawa to ciekawy temat. A teraz chodź do mnie, wiem że
to autoreklama. Jak by to powiedzieć, twój sposób pisania to nauczone czy samo tak sobie
przyszło z czasem ?

Feel free to surf to my weblog „moj blog: https://jojciec.wordpress.com/

J.D-Zarząd Osiedla
J.D-Zarząd Osiedla
10 lat temu

Dziękuję Pani Wioli Wożniczko i Przeglądowi Olkuskiemu za upublicznienie naszej akcji Zapraszam wszystkich w dniu 25.04.2014 roku o godz.16.00 do ” Kotlinki” .Będziemy porządkować i sprzątać wybrane tereny na Osiedlu oraz sadzić kwiaty .Odpowiedni sprzęt mile widziany. Mam nadzieje, że trafi się sponsor , to grill też będzie.

eko
eko
10 lat temu

Kwiaty na balkonie to udręka dla kwiatów. Rośliny powinny żyć w naturlanym środowisku a nie w dusznych plastikowych doniczkach. A poza tym balkony wyglądaja jak grobowce. Współczuję tym co się tak zachwycają dziadostwem.

Kazimierz
Kazimierz
10 lat temu

Szkoda że my mieszkańcy z 8 nie możemy włączyć się w tą akcje, przy takim natężeniu ruchu pojazdów żaden kwiatek się nie utrzyma na balkonie.

P.D.
P.D.
10 lat temu

ŚWIETNA INICJATYWA! brawo za pozyskanie środków na ten cel. przyda się nowa zieleń na Osiedlu, szczególnie że od strony Kochanowskiego przy okazji budowy obwodnicy zostało wyciętych tyle drzew.