bratki

Mieszkańcy olkuskiego osiedla Młodych mogą wziąć udział w konkursie na najładniej zagospodarowany balkon. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia. Zarząd osiedla zachęca też do zadbania o wspólną zieleń.

 

Konkurs ma nie tylko poprawić estetykę na osiedlu, ale również zintegrować mieszkańców. – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Pomocy Dzieciom „Świat to za mało!”, dzięki której pozyskaliśmy fundusze na zakup zieleni. Chcemy, by mieszkańcy aktywnie włączyli się nie tylko w upiększanie własnych balkonów, ale i zaniedbanych miejsc. Zdecydujmy wspólnie, gdzie powinny zostać posadzone kwiaty i krzewy – zachęca przewodniczący zarządu osiedla Młodych Jan Durański.

Balkony oceniać będzie komisja konkursowa już w pierwszej połowie lipca. Na zwycięzców czekają trzy główne nagrody rzeczowe oraz jedenaście wyróżnień. Każdy, kto chciałby wziąć udział w konkursie, powinien zgłosić się do osiedlowego Klubu Seniora. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w SP nr 10 (przy ul. Żeromskiego 1).

Konkurs współfinansowany w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej organizują: Fundacja Pomocy Dzieciom „Świat to za mało!”, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10, Klub Seniora „Radość” oraz zarząd osiedla Młodych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karolyn
Karolyn
8 lat temu

Kto cię uczył pisać, chcesz powiedzieć że to
ze szkoły wyniosłeś. Dawno nie przeczytałem czegoś tak interesującego, ale
podstawa to ciekawy temat. A teraz chodź do mnie, wiem że
to autoreklama. Jak by to powiedzieć, twój sposób pisania to nauczone czy samo tak sobie
przyszło z czasem ?

Feel free to surf to my weblog „moj blog: https://jojciec.wordpress.com/

J.D-Zarząd Osiedla
J.D-Zarząd Osiedla
9 lat temu

Dziękuję Pani Wioli Wożniczko i Przeglądowi Olkuskiemu za upublicznienie naszej akcji Zapraszam wszystkich w dniu 25.04.2014 roku o godz.16.00 do ” Kotlinki” .Będziemy porządkować i sprzątać wybrane tereny na Osiedlu oraz sadzić kwiaty .Odpowiedni sprzęt mile widziany. Mam nadzieje, że trafi się sponsor , to grill też będzie.

eko
eko
9 lat temu

Kwiaty na balkonie to udręka dla kwiatów. Rośliny powinny żyć w naturlanym środowisku a nie w dusznych plastikowych doniczkach. A poza tym balkony wyglądaja jak grobowce. Współczuję tym co się tak zachwycają dziadostwem.

Kazimierz
Kazimierz
9 lat temu

Szkoda że my mieszkańcy z 8 nie możemy włączyć się w tą akcje, przy takim natężeniu ruchu pojazdów żaden kwiatek się nie utrzyma na balkonie.

P.D.
P.D.
9 lat temu

ŚWIETNA INICJATYWA! brawo za pozyskanie środków na ten cel. przyda się nowa zieleń na Osiedlu, szczególnie że od strony Kochanowskiego przy okazji budowy obwodnicy zostało wyciętych tyle drzew.