sp9 dexter

27 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas II – III „Dexter”. Konkurs ten odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. W tym roku była to już jego 11 edycja. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród szkół z całego powiatu. Wzięły w nim udział aż 34 szkoły i prawie 400 uczniów.  Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy odbywa się na terenie macierzystych szkół. Do etapu gminnego awansują trzy osoby, które otrzymają największą liczbę punktów w swojej szkole. Kolejny etap przeprowadzany jest jednocześnie we wszystkich gminach. W gminie Olkusz przeprowadzają go organizatorzy, czyli Szkoła Podstawowa nr 9 im. ppłk. pilota Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu, w gminie Bolesław Szkoła Podstawowa w Krzykawie, w gminie Bukowno Szkoła Podstawowa nr 2 w Bukownie, w gminie Klucze Szkoła Podstawowa w Kluczach, w gminie Trzyciąż Szkoła Podstawowa w Suchej, w gminie Wolbrom Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu. Po etapie gminnym następuje weryfikacja, w trakcie której Komisja Powiatowa kwalifikuje 20 najlepszych matematyków z całego powiatu.

W tym roku komisja w składzie: mgr Justyna Barczyk, mgr Katarzyna Biel, mgr Renata Dukat, mgr Agnieszka Pacześna, mgr Jolanta Piątek, mgr Anna Syma, mgr Jadwiga Wolańska, mgr Anna Wójcik, mgr Bożena Żurowska zakwalifikowała następujących uczniów:
1.  Lis Emilia – SP Kwaśniów – kl. 3 (opiekun mgr Dorota Kardynał)
2.  Płonka Bartosz – SP Chechło – kl. 2 (mgr Edyta Kidawa-Półkoszek)
3. Barczyk Szymon – SP 1 Bukowno – kl. 3b (mgr Anna Szlęzak)
4. Spyra Maciej – SP10 Olkusz – kl. 3b ( mgr Małgorzata Dziubanowska)
5. Starczyński Wiktor – SP 2 Olkusz – kl. 3a (mgr Lilla Rech)
6. Bąba Mateusz – SP Kąpiele Wielkie – kl. 3( mgr Zdzisława Posełek)
7. Dudek Aleksandra – SP Klucze – kl. 3b ( mgr Anna Ziaja)
8. Cios Julia – SP 2 Wolbrom – kl. 3b ( mgr Magdalena Grelewicz)
9. Roś Krzysztof – SP 3 Olkusz – kl. 3a (mgr Małgorzata Szkabara)
10. Stanek Krystian – SP 9 Olkusz – kl. 3a (mgr Jolanta Talaga)
11. Gorgoń Damian – SP Braciejówka – kl. 3 (mgr Hanna Matusiak)
12. Palski Michał – NSP Witeradów – kl. 3a ( mgr Renata Lekston)
13. Chmist Bartosz  – SP Sieniczno – kl. 3 ( mgr Barbara Knap)
14.Banaś Jakub – ZS – Dłużec – kl. 3  ( mgr Anna Nawrot)
15. Podsiadło Eliza – ZS Zarzecze – kl. ( mgr Stanisława Nocoń)
16. Krawczyk Dominik – SP 2 Olkusz – kl. 3a (mgr Lilla Rech)
17. Wydmański Michał – NSP Imbramowice – kl. 3 ( mgr Wojciech Orczyk)
18. Banyś Maciej – SP 4 Olkusz – kl. 3a (mgr Ewa Chwast)
19. Makowska Natalia – ZS Dłużec – kl. 3 (mgr Anna Nawrot)
20. Turski Bartłomiej – SP 4 Olkusz – kl. 2b (mgr Aneta Bugaj)

W finałowych zmaganiach najlepszym matematykiem okazał się Wiktor Starczyński z SP nr 2 w Olkuszu z kl. 3a (opiekun mgr Lilla Rech), drugie miejsce zajął Michał Palski z NSP w Witeradowie z kl. 3a (opiekun mgr Renata Lekston), a trzecie Jakub Banaś z ZS w Dłużcu z kl. 3 (opiekun mgr Anna Nawrot)
W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie teatralne przygotowane przez p. J. Talagę i p. B. Tondos w wykonaniu grupy „Arlekin” pt.: „Awantura w lesie”, tańce w wykonaniu szkolnych zespołów „Kropki” i „Trzpiotki”, których opiekunkami są panie M. Rola, K. Krawczyk, U. Stopyra oraz wysłuchali piosenki w wykonaniu Martyny Krawczyk. Szczególną atrakcją był pokaz  aeromusicalu, czyli tańca samolotu w wykonaniu pana Bolesława Szymskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Olkuskiego, które wręczył dyrektor  SP nr 9 w Olkuszu mgr Janusz Cieślik oraz dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji pan Andrzej Feliksik. Słodki poczęstunek dla uczestników i opiekunów ufundowała Rada Rodziców przy SP nr 9 oraz właściciel piekarni pan Janusz Piasny.

Tekst: SP 9 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze