W dniach 28 – 29 lipca w Międzygórzu koło Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Biegu Alpejskim na Śnieżnik oraz biegi młodzików. Miło nam donieść, że w biegu seniorów na dystansie 13 km podopieczny trenera Kazimierza Chechelskiego, Bartosz Karoń, zajął piąte miejsce i został powołany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów. Odbędą się one 2 września w Ponte di Legno we Włoszech.

Bartosz Karoń (21 lat) obecnie jest jeszcze młodzieżowcem, a w 2010 roku jako junior startował już w Mistrzostwach Świata w Biegu na Przełaj. Od samego początku startuje w barwach IKS–u Olkusz.

Wyniki pozostałych zawodników: w kategorii juniorów młodszych (11 km) Krystian Czapla i Emanuel Wojtacha zajęli szóstą lokatę, w kategorii młodzików (2,7 km) Nikolas Czapla zajął szóste miejsce, a Adrian Wojtacha ósme miejsce.