klucze pływają za darmo 1

Zajęciami z aqua-aerobiku zainaugurowano otwarcie basenu w Jaroszowcu na początku ferii zimowych. Pływalnia i obiekt hotelowo – administracyjny w ciągu dwóch lat przeszły gruntowną modernizację. Dla uczniów z terenu gminy Klucze przygotowano niespodziankę na ferie – w określonych godzinach na obiektach w Jaroszowcu i Kluczach mogą pływać bezpłatnie.

Modernizacja całego obiektu hotelarsko – administracyjnego przebiegała etapami. Dwa lata temu przebudowano trzy kondygnacje: parter, piętro i poddasze. Wykonano nadbudowę łącznika między basenem a budynkiem hotelowo – administracyjnym i nową więźbę dachową. Całe poddasze zostało zaadaptowane na cele mieszkalne – obecnie znajduje się tam 15 pokoi gościnnych, 2 aneksy kuchenne i 11 łazienek. Budynek został ocieplony i wykończony. W projekcie nie zapomniano o osobach niepełnosprawnych – mają osobną łazienkę i windę. Budynek zyskał nie tylko funkcjonalności poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale również na estetyce. W ubiegłym roku zmodernizowano również  instalację uzdatniania wody  basenowej. Zainstalowano nowoczesny system uzdatniania wody. W chwili obecnej jest to obiekt o najnowocześniejszej instalacji basenowej w rejonie. W kolejnych etapach prac zamontowano nowoczesne drabinki umożliwiające zejście do basenu. Zwięczeniem prac było zamontowaniem oświetlenia ledowego w niecce basenu . Do dyspozycji korzystających z obiektu jest również nowoczesna sauna.

Basen otwarto na początku zimowego wypoczynku uczniów. – Mimo ataku zimy i ciężkich warunków na drogach na inaugurację krytej pływalni w Jaroszowcu dojechało wiele dzieci i dorosłych. Miłośnicy pływania z niecierpliwością czekali na otwarcie basenu, który ma swój urok i klimat. Oceny użytkowników pływalni w zdecydowanej większości były pozytywne – mówi Mirosław Macek, zastępca dyrektora ds. rekreacji w Gminnym Ośrodku Kultury, który jest organem prowadzącym pływalnię i obiekt z miejscami noclegowymi przy basenie.

Basen w Jaroszowcu czynny jest od wtorku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00, natomiast w weekendy w godzinach 11.00 – 19.00. Dzieci z gminy Klucze mogą korzystać bezpłatnie z pływalni w okresie ferii od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 14.00. Basen w Kluczach czynny jest codziennie od godz. 11.00 – 19.00, a bezpłatnie dla dzieci i młodzież z gminy Klucze  w godzinach 11.00-14.00.

Fot. UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze