recital klarnetowy3

10 stycznia 2013 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbył się recital klarnetowy. Impreza zorganizowana została przez Państwową Szkołę Muzyczną z Olkusza.

Jako pierwsze wystąpiły: Kaja Dubiel (klarnet) i Magdalena Wojciechowska (fortepian). Obie wykonawczynie ukończyły Akademię Muzyczną w Katowicach. Pierwsza z wymienionych prowadzona była przez Romana Widaszka, druga uczyła się w klasie fortepianu Hanny Kryjak.

W drugiej części wieczoru usłyszeć można było występ kwartetu smyczkowego w składzie: Julia Ostasz (skrzypce), Urszula Ogórek (skrzypce), Malwina Wyborska (altówka) i Daria Kołodziejska (wiolonczela). Na klarnecie towarzyszyła im wspomniana wyżej Kaja Dubiel.

W programie koncertu znalazły się kompozycje autorstwa m.in. J. Francaix, E. Denisov i S.Coleridge – Taylor.

Wśród słuchaczy znaleźli się młodzi uczniowie szkoły muzycznej, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z nutami. Ta impreza była dla nich cennym doświadczeniem. Mogli z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca artystów. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla melomanów.

recital klarnetowy1 recital klarnetowy2recital klarnetowy7recital klarnetowy9

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
FLET czyli GWIZDEK
FLET czyli GWIZDEK
11 lat temu

Dobrze się złożyło, że jako pierwsze wystąpiły, a potem pierwsza z wymienionych. W programie znalazły się kompozycje, a wśród słuchaczy znaleźli się młodzi uczniowie. Koncert okazał się prawdziwą ucztą… FLET połknął GWIZDEK.