Nie chcesz założyć maseczki w autobusie? – Licz się z możliwością wyproszenia z autobusu lub dostania mandatu. W autobusach komunikacji miejskiej ruszają kontrole prowadzone przez pracowników ZKG „KM” oraz olkuską Straż Miejską.

Jak informuje Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, w ostatnim okresie do władz Związku dochodzą sygnały, że część pasażerów komunikacji miejskiej nie przestrzega obowiązującego nakazu noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, w tym również podczas podróży komunikacją miejską.

Dlatego w najbliższych dniach ZKG ”KM” wraz ze Strażą Miejską w Olkuszu rozpocznie kontrolę respektowania przez pasażerów ciążących na nich obowiązkach. Wszyscy, którzy ignorują stosowanie środków ochrony osobistej w autobusach komunikacji miejskiej, muszą liczyć się z mandatami lub możliwością wyproszenia z pojazdu.

– Przypominamy, że do chwili obecnej nie ogłoszono w Polsce końca epidemii koronawirusa. W imieniu Zarządu, kierowców autobusów oraz współpasażerów, zwracamy się do Państwa z apelem o rozsadek i poszanowanie bezpieczeństwa osób podróżujących naszymi autobusami. Tylko od nas zależy jak szybko rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie powstrzymane – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Związek.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
konkretmike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
konkret
Udzielający się czytelnik
konkret

W tych autobusach co one nie kursują? Muauahahahahaa.

mike
Zasłużony czytelnik
mike

W Polsce nie ogłoszono też stanu wyjątkowego aby można było od ludzi wymagać określonego zachowywania się (czyli np. zakładania pampersów na twarz).