Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość” dzięki swoim projektom wspiera lokalne społeczności w różnych obszarach. Tym razem z udziałem wolontariuszy Cemex wyciągnięto pomocną rękę do czworonożnych przyjaciół mieszkających w pobliżu zakładów Cemex.

Krótkie i chłodne zimowe dni to bardzo ciężki czas dla bezdomnych zwierząt, które w tym właśnie okresie potrzebują ludzkiego wsparcia najbardziej. Fundacja Cemex już trzeci rok z rzędu zaprosiła swoich wolontariuszy do udziału w akcji pomocy bezdomnym czworonogom.

W zimową edycję inicjatywy pod nazwą „Opiekun Zwierzęcia” zaangażowało się 30 wolontariuszy z całej Polski, którzy już opiekują się bezdomnymi zwierzętami w schroniskach, czy dokarmiają bezpańskie psy i koty w pobliżu swojego miejsca zamieszkania lub zakładów Cemex.

Podczas ostatniej akcji, dla potrzebujących zwierząt zebrano ponad 500kg karmy dla psów oraz ponad 200kg karmy dla kotów. Wolontariusze Fundacji Cemex służyli pomocą przy przekazaniu darów dla wybranych schronisk i miejsc pomocy zwierzakom.

Grupa wolontariuszy reprezentowała niemal 30 zakładów należących do Cemex i znajdujących się w 16 miastach na terenie całej Polski, w tym w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, czy Chełmie. Dzięki zaangażowaniu pracowników – wolontariuszy udało się pomóc zwierzętom w 21 miejscach, w tym schroniskom dla bezdomnych zwierząt, fundacjom dokarmiającym dzikie lub wolnożyjące koty i psy, czy ośrodkom adopcyjnym psów i kotów.

– Fundacja Cemex od lat realizuje projekty z obszaru ochrony środowiska i ekologii, wspierające lokalne społeczności blisko zakładów należących do firmy. To wspaniałe mieć tylu pracowników, troszczących się o zwierzęta w ramach zaangażowania społecznego i dbałości o dobro ogółu. Jesteśmy dumni z ich postawy i dziękujemy za ich wkład w tę inicjatywę – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji Cemex “Budujemy Przyszłość”.

O Cemex

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki

o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl

Fundacja Cemex

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 miesięcy temu

Gdzie dopisek MATERIAŁ SPONSOROWANY. Co mnie obchodzi Chełm czy Kraków?