W dwóch miastach Olkuskiego odbędą się w następnych tygodniach badania mammograficzne dla kobiet między 50. a 69. rokiem życia. Badania są bezpłatne. Panie, które chcą skorzystać z tej oferty, muszą jednak pamiętać, że takiemu badaniu można poddawać się raz na dwa lata.
W Wolbromiu badania organizuje Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa. Odbędą się one w dniach 21-23 października w mammobusie ustawionym na parkingu przy Centrum Kultury w Wolbromiu przy ul. Leśnej 2. Szczegółowe informacje oraz rejestracja pod numerem tel.12 633 02 18.
W Bukownie o zdrowie mieszkanek zadbał miejscowy magistrat. Badania odbędą się na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Bukownie w dniach 4-6 listopada 2010 r. w mobilnej pracowni mammograficznej.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. W Polsce odnotowuje się aż 13 tys. zachorowań rocznie. 80 procent chorych kobiet zgłasza się do lekarza zbyt późno, dla wielu z nich nie ma już ratunku. Każdego dnia na raka piersi umiera 13 Polek. Na badanie można zarejestrować się telefonicznie         
pod numerem: 32 6421 533 wewn. 560 lub osobiście w Urzędzie Miejskim (pokój nr 13).
Źródło: www.wolbrom.pl oraz www.bukowno.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze