debata seniorzy

3 grudnia br. w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzono debatę społeczną na temat „Bezpieczeństwa seniora”. W debacie wziął udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu nadkom. Jarosław Klich, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Artur Czarnota, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Tomasz Domagała, nadkom. Agnieszka Fryben, asp. Katarzyna Matras oraz sierż. Marika Guzik-Gajda.

W debacie udział wzięli również zaproszeni goście: radni, słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Olkuszu członkowie Centrum Seniora z Klubu „Przyjaźń” w Olkuszu.

Debatę rozpoczęto powitaniem gości przez I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu nadkom. Jarosława Klicha oraz omówieniem programu i przebiegu debaty. Następnie Naczelnik Wydziału prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Artur Czarnota wraz z nadkom. Agnieszka Fryben przedstawili prezentację dotyczącą bezpieczeństwa osób. Przedstawiono w niej strukturę miejscowej jednostki Policji, metody działania sprawców wobec osób starszych (m.in. oszustwa metodą na wnuczka, kradzieże kieszonkowe), przepisy dotyczące ruchu pieszych z położeniem akcentu na elementy odblaskowe.
Po zakończonej prezentacji wywiązała się dyskusja dotycząca prezentowanej problematyki.

 

debata seniorzy1

Podsumowując, wypracowano następujące wnioski:
– przewodniczący rady osiedla centrum zaproponował, aby tematyka związana z bezpieczeństwem osób starszych została rozpropagowana wśród mieszkańców podczas zebrań rad osiedla,
– jeden z radnych z kolei wystąpił z wnioskiem o systematyczne przekazywanie mediom lokalnym apeli i komunikatów policji z zakresu prewencji kryminalnej.

Na zakończenie Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego poprosił uczestników debaty o wypełnienie ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane przez policjantów podczas organizacji kolejnych tego typu przedsięwzięć. Naczelnik zapewnił również uczestników, że wnioski wypracowane w trakcie trwania spotkania zostaną zamieszczone na łamach Przeglądu Olkuskiego oraz na stronie internetowej olkuskiej Policji wraz z informacją o poziomie ich realizacji.

KPP Olkusz

debata seniorzy2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
7 lat temu

[quote name=”pieszy .”]A chamskich rowerzystach jeżdżących po olkuskich chodnikach ,jak było cicho tak jest cicho.Kto wreszcie podejmie ten temat,bo jak widać Policja odpowiedzialna za bezpieczeństwo obywateli unika tego tematu. A my będziemy w dalszym ciągu zagrożeni jako piesi na chodnikach,przystankach itp. .[/quote]
Tych na chodnikach trzeba wyłuskiwać z tłumu a to nie takie proste można kogoś przypadkowego uszkodzić. Wolą łapać rowerzystów w szczerym polu bo łatwiej. Albo na ciemnej wsi, bo jest szansa, że będzie więcej punktów za alkohol. Biznes jest biznes.

spokojny obywatel
spokojny obywatel
7 lat temu

😀

PXT
PXT
7 lat temu

🙁

pieszy .
pieszy .
7 lat temu

A chamskich rowerzystach jeżdżących po olkuskich chodnikach ,jak było cicho tak jest cicho.Kto wreszcie podejmie ten temat,bo jak widać Policja odpowiedzialna za bezpieczeństwo obywateli unika tego tematu. A my będziemy w dalszym ciągu zagrożeni jako piesi na chodnikach,przystankach itp. .

obserwatorka
obserwatorka
7 lat temu

Na ostatnim zdjęciu widać, że w debacie udział brali dwaj wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Pan Gamrat i chyba trochę odwrócony pan Tomsia.

iwan
iwan
7 lat temu

Tak naprawdę to policja powinna wśród mieszkańców przeprowadzić ankietę odnośnie oceny pracy policji,oraz tego co by należało zmienić w tejże instytucji ,wyniki ankiety powinny trafić do komendanta wojewódzkiego oraz do prasy lokalnej,wyniki ankiety na 100% postawiły by w osłupienie,Burmistrza i Komendanta.

PXT
PXT
7 lat temu

Dzięki za informację. Nie czuję się zawiedziony, wręcz przeciwnie- jestem usatysfakcjonowany, zwłaszcza tym iż mam nadzieję, że porady zawodowców były fachowe.

fretka
fretka
7 lat temu

Pan PXT mogł przyjśc i uczestniczyć. Nie musiałby wytężac wyobrażni i pisać scenariuszy. Pewnie poczuje się Pan zawiedziony – nie było oklasków, podziekowań i kwatów….

Młody
Młody
7 lat temu

Olkuszanie darzą policję tak ogromnym zaufaniem i są tak głęboko przekonani o własnym bezpieczeństwie dzięki całodobowej ochronie policji że na debatę nie muszą przychodzić …

PXT
PXT
7 lat temu

Mam wrażenie że na debacie było prawie więcej nadgospodarzy niż gości. Czy na początku było przemówienie i przywitania z obowiązkowym wymienieniem tytułów wszystkich nadnaczelników i nadkomisarzy? Czy wymieniono wydziały z podaniem ich precyzyjnych nazw do których są przydzieleni? Czy były oklaski, kwiaty i podziękowania?