aaa omega mikolaj

VII pływackie Zawody Andrzejkowe w Kozach okazały się kolejnym sukcesem indywidualnym i drużynowym pływaków UKS Omegi Olkusz. Zawodnicy trenerów Jerzego Borzęckiego i Przemysława Wójcikowskiego, znowu błysnęli formą, zajmując w klasyfikacji generalnej drugą pozycję. Na drużynowe srebro złożyły się aż 32 medale.

 

Najczęściej olkuscy pływacy stawali na najwyższym stopniu podium. Tak bardzo radosnych chwil w Kozach było aż czternaście. Nie po raz pierwszy w tym sezonie, najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się 12-latkowie: Emilia Kowal i Mikołaj Synowiec. Śląskie zawody były również bardzo udane dla Jakuba Kluczewskiego, który nie miał sobie równych w kategorii 9-latków. W tej samej grupie trzecie miejsce zajął Igor Soborski. Pomiędzy tymi kategoriami była prowadzona również rywalizacja w grupie dzieci urodzonych w 2004r. Także i tutaj Omega ma się czym pochwalić. Katarzyna Jeleń i Adam Szymanek sklasyfikowani zostali na drugich pozycjach. Do czternastu złotych medali doszło również po dziewięć koloru srebrnego i brązowego. W zmaganiach na pływalni w Kozach udział wzięło w sumie 288 zawodników z 19 klubów Śląska i Małopolski.

Obok następnego „złotego” występu pływaków UKS-u, olkuskie pływanie może pochwalić się sukcesem na miarę międzynarodową. Otóż wychowanek trenera Borzęckiego z Hilcusa (poprzednika Omegi) Piotr Gęgotek, został mianowany trenerem pływackiej Kadry Narodowej przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w brazylijskim Rio de Janeiro.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kakar
Kakar
9 lat temu

Dziwny klub…

Czujny
Czujny
9 lat temu

Brawo dla Piotra!! 🙂
Może w końcu w Olkuszu ktoś zauważy pływaków… choć patrząc na dotychczasowe doświadczenia, pewnie nie 😛