paragraf-blacha

27 czerwca 2014 roku rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2014”. Jak co roku policjanci będą dbać o  bezpieczeństwo  turystów wypoczywających na terenie naszego powiatu. Już z pierwszymi wakacyjnymi dniami policjanci drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, policjanci prewencji spotykać będą z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku – jak unikać zagrożeń, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Policjanci ruchu drogowego będą m.in. kontrolować autokary wyjeżdżające na turnusy wakacyjne lub wycieczki, będą sprawdzać stacje paliw i przydrożne parkingi wykorzystywane jako miejsca postoju w czasie podróży, aby zapobiec ewentualnym napadom na turystów, kradzieżom samochodów i pozostawionego mienia. Wzmożony zostanie również nadzór nad ruchem drogowym. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Policjanci prewencji, jak co roku, będą sprawdzać miejsca gromadzenia się młodzieży, ujawniać ewentualne miejsca stwarzające zagrożenie dla młodych ludzi (dzikie kąpieliska, pustostany itp.). Jeśli na terenie naszego powiatu będą organizowane obozy, kolonie, bądź inne formy wypoczynku mundurowi odwiedzą dzieci i młodzież przekazując im wiedzę z zakresu wiktymologii i bezpieczeństwa.  Akcja „Bezpieczne Wakacje 2014” zakończy się 31 września br.

Aby wyjazdy na wakacyjny wypoczynek były bezpieczne a czas spędzony nad wodą, w górach czy w domu przyniósł tylko miłe wspomnienia warto pamiętać  o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i ostrożności. Dlatego też pamiętajmy, aby mniej entuzjastycznie podchodzić do  zawierania znajomości z osobami przygodnie spotkanymi. W pociągu lub innym środku komunikacji pilnujmy swoich bagaży, podróżując pociągiem unikajmy pustych przedziałów. Pieniądze najlepiej przechowywać  w kilku miejscach, nie trzymając całej gotówki w portfelu. Będąc na polu namiotowym nie pozostawiajmy żadnych wartościowych przedmiotów i pieniędzy w namiotach. Wybierając się na urlop pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania czy domu. Przypominamy, że kąpiel w miejscach niedozwolonych, czy pod wpływem alkoholu może skończyć się tragicznie.

Apelujemy, aby w okresie wakacji  zachować rozwagę i unikać sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Przede wszystkim apelujemy  o bezpieczne korzystanie z kąpielisk, o umiejętne i zgodne  z przepisami poruszanie się po drogach.

KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze