bron osiemnastka

Goście imprezy osiemnastkowej, która odbyła się w remizie w Zedermanie w zeszły weekend zapamiętają ją na długo. Przed remizą doszło do kłótni między dwoma mężczyznami. Jeden z nich, któremu najwyraźniej skończyły się argumenty, wyjął broń i oddał strzał w kierunku swojego adwersarza. Na szczęście pokrzywdzony doznał jedynie obrażeń skóry i jego życiu nic nie zagraża. Sprawca odpowie najprawdopodobniej przed sądem za swój czyn i będzie musiał wyjaśnić, skąd miał broń. Wszystko wskazuje na to, że nie miał na nią pozwolenia.

– W niedzielę, około 2:30 nad ranem w Zedermanie patrol policji zatrzymał 22-letniego nietrzeźwego olkuszanina, który oddał strzał z broni palnej gazowej Walther P22 w kierunku uczestnika imprezy. Do zdarzenia doszło podczas osiemnastki, która odbywała się w tamtejszej remizie. Przed budynkiem remizy doszło do awantury między zatrzymanym a pokrzywdzonym. W pewnym momencie 22-latek wyjął broń i oddał strzał w kierunku 24-letniego mieszkańca Zimnodołu, który oddalił się z miejsca. Patrol odnalazł pokrzywdzonego i wezwał pogotowie ratunkowe. Mężczyzna doznał rozcięcia skóry nad lewym okiem. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz to, skąd mężczyzna posiadał broń – wyjaśnia nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Zatrzymany aktualnie przebywa w policyjnym areszcie i wkrótce usłyszy zarzuty. Postępowanie prowadzi olkuska Prokuratura Rejonowa. 22-latek przed sądem będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za występek grozi mu nawet kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
XHHHX
XHHHX
10 lat temu

Cholerne gryzipióry, tak napisali o broni hukowej, jak by to była bojowa. Wszędzie sensacja na siłę! 😥

gall
gall
10 lat temu

[quote name=”znawca”]Broń prezentowana na zdjęciu to walther P22 P.A.K 9mm jest to broń na którą w Polsce nie trzeba posiadać zezwolenia, strzela na naboje hukowe[/quote]

Niestety w tym chorym kraju trzeba mieć na taka zabawkę pozwolenie. W Polsce hukowce,/gazowki są bez pozwolenia do kalibru 6mm.

xdt
xdt
10 lat temu

i dobrze trzeba płacic za swoje błedy

znawca
znawca
10 lat temu

Broń prezentowana na zdjęciu to walther P22 P.A.K 9mm jest to broń na którą w Polsce nie trzeba posiadać zezwolenia, strzela na naboje hukowe

PXT
PXT
10 lat temu

Gall opowiem Ci historyjkę: Policjant potrącił dwoje pieszych i trafił przed oblicze prokuratora.
Prokurator się zamyślił patrząc tępo w policjanta i mówi: No musimy coś z tym zrobić, mogą być też jacyś świadkowie o których nie wiemy, ale to będziemy się martwić jakby się pojawili w co wątpię, jak się dowiedzą kto prowadzi sprawę. Alkomat dmuchniesz w poniedziałek, bo dziś już nie ma na to czasu -Policjant wzruszył ramionami
i bezradnie rozłożył ręce. Po chwili zastanowienia prokurator rzekł: -Ile kosztowała ta przednia szyba do twojego auta? -To markowa firmy Pilkington- odparł policjant. -No to módl się, żeby przeżył ten co ci ją łbem rozwalił, bo jak wyjdzie ze szpitala to postawimy mu zarzut uszkodzenia mienia
znacznej wartości, a temu drugiemu co poleciał w krzaki…hmmm… masz szczęście, że te krzaki były dosyć daleko od auta, postawimy mu usiłowanie ucieczki z miejsca zdarzenia.

gall
gall
10 lat temu

„Broń palna gazowa”

Przecież jest to zabawka która jeszcze parę lat temu była dostępna bez pozwolenia w Polsce a dzisiaj w każdym kraju Europy zachodniej jest dostępna bez pozwolenia dla kazdej osoby która ukończyła 18 lat. Wystarczy przejechać się do Czech do Czeskiego Cieszyna i można bez problemow kupić.

I osobie zatrzymanej nie grozi kara pozbawienia wolnoścpo bo to nie jest broń ostra tylko gazowka co w świetle prawa jest wykroczeniem za które 22 latek najwyżej dostanie kare grzywny.

Ale czego można się spodziewać po olkuskiej policji która nie umie rozróżnić zabawki od prawdziwej broni a nie mówiąc juz o używaniu. To samo tyczy się olkuskich pismakow którzy szukają taniej sensacji.

Pozdrawiam

PXT
PXT
10 lat temu

I jeszcze jedno- co do posiadania broni. Moim zdaniem powinno być kategorycznie zakazane. Nawet nie wszyscy funkcjonariusze powinni ją nosić. Na pewno nie ci pokroju co wyszukują przestępców wśród babć z alzheimerem co „kradną” sałatkę w Biedronce.

PXT
PXT
10 lat temu

[quote name=”pati”]Panie PXT, poważnie obawiam się o Pana zdrowie psychiczne.[/quote]
Też się o nie obawiam zwłaszcza, że fizyczne już poważnie nadszarpnięte, no bo jak może być w chorym ciele zdrowy duch?

gunblog.eu
gunblog.eu
10 lat temu

ec czyn naganny i powinien ponieBo na tego straszaka nie trzeba pozwolenia. Więc czyn naganny i powinien ponieśc wszelkie sankcje, ale na pewno nie za posiadanie broni palnej bo to nie jest broń.

Misiulo
Misiulo
10 lat temu

[quote name=”ssssss”]Uważam, że każdy obywatel w wolnym i demokratycznym kraju jeżeli tylko chce i nie ma przeszkód prawnych powinien posiadać broń palną, dla swojej obrony lub swojego kraju jak zajdzie taka potrzeba.[/quote]

Racje masz, ale obawiam się, że nienajlepszy wybrałeś artykuł do wygłaszania takich opinii! Posiadanie broni powinno się kojarzyć ludziom z samodzielnością, odpowiedzialnością I bezpieczeństwem. A nie z awanturami! Pozdrawiam.

pati
pati
10 lat temu

Panie PXT, poważnie obawiam się o Pana zdrowie psychiczne.

Maciuś
Maciuś
10 lat temu

Na iwebie – forum broni palnej, od miesięcy toczy się dyskusja, czy W22 P.A.K. to bron czy hukowiec.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=97423
Co ciekawe, policja nie atakuje dystrybutora za nielegalny obrót, a jedynie straszy nabywców. Polska…

felik100
felik100
10 lat temu

Olkusz robi sie jak kraków hehe 😀 😆

PXT
PXT
10 lat temu

Będzie z niego doskonały funkcjonariusz. Radzę go natychmiast wyjąć z aresztu dobrze nakarmić, zaprzysiężyć i zaszeregować a następnie objąć szczególną ochroną nie ważne czy prawną czy inną. Mentalnie się chłopak nadaje. Będzie przynosił profity.

ssssss
ssssss
10 lat temu

Uważam, że każdy obywatel w wolnym i demokratycznym kraju jeżeli tylko chce i nie ma przeszkód prawnych powinien posiadać broń palną, dla swojej obrony lub swojego kraju jak zajdzie taka potrzeba.