Olkusz

To na co zanosiło się po pierwszych turniejach eliminacyjnych, w sobotę stało się faktem! Szczypiornistki SPR Olkusz zostały Mistrzyniami Małopolski w każdej z trzech kategorii wiekowych! Juniorki Młodsze i Młodziczki obroniły tytuły z dwóch poprzednich lat, natomiast po rocznej przerwie najlepsze w województwie ponownie są najstarsze wśród drużyn młodzieżowych Juniorki!

Podopieczne Patrycji Głąbik i Moniki Pastwy w tym sezonie zupełnie zdominowały zmagania na piasku. SPR do walki o prymat w Małopolsce wystawił cztery zespoły, w tym dwa w kategorii Juniorek Młodszych, a więc w grupie, która na przestrzeni ostatnich dwóch lat nie tylko sięgała po główne laury na Południu Polski, ale także do samego końca liczyła się w grze o medale Mistrzostw Kraju. W sierpniu ubiegłego roku w Sulejowie olkuszanki uplasowały się tuż za podium. Pierwszy krok w stronę powtórki udziału w turnieju finałowym w gronie ośmiu najlepszych ekip w kraju został zrobiony i to w jakże efektownym stylu.

Młode Lwice wygrały bowiem wszystkie dotychczasowe mecze o punkty, zarówno 4 czerwca w Olkuszu, jak i podczas sobotniej wizyty na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Drużynie trenerki Pastwy próbowały się postawić zawodniczki z Tarnowa i Krakowa, ale nie były w stanie ugrać nawet seta. Olkuszanki swoją wysoką dyspozycję potwierdziły też w spotkaniu z grającymi poza konkurencją Juniorkami SPR-u, po shoot outach ogrywając swoje starsze koleżanki.

Jeśli już o Juniorkach mowa, to Młode Lwice sięgnęły po wojewódzki triumf bez konieczności gry ze swoimi rówieśniczkami. Wszystko dlatego, że oprócz Olkusza, akcesu do udziału w rywalizacji na piasku w najstarszej kategorii wiekowej nie zgłosił żaden inny klub. Tak więc ubiegłoroczny mistrz – Kusy Kraków oddał tytuł niejako walkowerem. Mimo, że zabrakło oficjalnej rywalizacji, to podopieczne Patrycji Głąbik w nieco okrojonym składzie i tak wystąpiły w obu tegorocznych turniejach. W obu musiały uznać wyższość „jedynki” Juniorek Młodszych, ale w pozostałych meczach nie miały problemów z wygrywaniem w dwóch setach.

Trzecim Mistrzem Małopolski w 2022 roku zostały olkuskie Młodziczki, które na sześć spotkań wygrały wszystkie, a mocniej zespołowi trenerki Głąbik postawił się jedynie UKS Sęp Wilczyska. Rywalki, które były gospodyniami pierwszego turnieju, dwukrotnie przegrały z naszymi Lwiątkami 1:2, więc i oba spotkania rozstrzygnęły się dopiero po emocjonujących seriach shoot outów.

Skoro na wstępie rzekło się, że w tegorocznych Mistrzostwach Małopolski udział wzięły cztery zespoły, to teraz jeszcze kilka słów na temat… wicemistrzyń w gronie Juniorek Młodszych. Wszystko się zgadza – druga drużyna Młodych Lwic złożona w całości z dziewcząt urodzonych w 2006 roku, ostatecznie zajęła 2. miejsce, bezpośrednio za plecami swoich starszych o rok koleżanek, wyprzedzając na mecie zmagań Pałac Młodzieży Tarnów oraz UKS Krakowiaka 85 Kraków.

Lubimy rywalizować na piasku, co przekłada się na ilość chętnych do gry zawodniczek po ciężkim sezonie halowym. Dziewczyny mające już spore doświadczenie w tej odmianie szczypiorniaka ponownie potwierdziły swoją dominację w Małopolsce i zapewniły sobie awans do półfinałów, gdzie także mamy swoje cele – zaznacza Monika Pastwa.

Cieszę się z postawy Młodziczek, bo dla Dziewczyn to pierwszy sezon na piasku, a już widać, że mają spory potencjał. To co jednak wystarczyło na Małopolskę może nie wystarczyć w kolejnym etapie, dlatego przed nami jeszcze dużo pracy. Dziewczyny mają się od kogo uczyć, bo historia z Karoliną Herian, która została brązową medalistką juniorskich Mistrzostw Świata to wspaniały motywator do ciągłego rozwoju, tak aby w niedalekiej przyszłości nawiązać do tych pięknych chwil, których obecnie doświadcza cały krajowy beach handball, a przy tym również i nasz Klub – dodaje Patrycja Głąbik.

Podsumowując:

Juniorki – MISTRZ MAŁOPOLSKI 2022

Juniorki Młodsze – MISTRZ i WICEMISTRZ MAŁOPOLSKI 2022

Młodziczki – MISTZ MAŁOPOLSKI 2022

Składy olkuszanek w Krakowie:

Juniorki: Emilia Januszek – Amelia Basara, Oliwia Bartusik, Oliwia Błaszczykiewicz, Natalia Stach, Alicja Węglarz.

Juniorki Młodsze: SPR I OLKUSZ: Nikola Sidor – Eliza Faryńska, Amelia Kiełtyka, Anna Marszałek, Matylda Sarota, Pamela Sawicka, Nikola Sołościuk.

Juniorki Młodsze: SPR II Olkusz: Julia Czarnota – Zofia Czarnota, Patrycja Łabuda, Zuzanna Pawłowska, Kinga Petlic, Julia Ptaszek, Natalia Ślęzak.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze