Wolbrom

W dniu 18 czerwca 2024 roku, na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komisariat Policji w Wolbromiu wraz z Dyrektorem i pracownikami Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu, prowadzili działania edukacyjno-informacyjne skierowane dla dzieci i młodzieży dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Radosław Kuś.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2024”  18 czerwca  br. na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu Dyrektor Piotr Gamrot zorganizował  imprezę dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wolbrom związaną z bezpieczeństwem rowerzystów.

Na „Miasteczku Ruchu Drogowego” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu a także Komisariatu Policji w Wolbromiu prowadzili działania edukacyjno-informacyjne i przypominali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące rowerzystów.  Wspomniano również o obowiązkowym wyposażeniu jednośladu. Następnie na terenie „Miasteczka Ruchu Drogowego” odbyła się część praktyczna.  Dzieci poruszały się na rowerach,  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Policjanci podczas ich jazdy, sprawdzali, czy rowerzyści potrafią zastosować się do znaków i sygnalizacji świetlnej, a także zasad jeśli na drodze ruchem kieruje policjant ruchu drogowego.

Akcja  cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony dzieci, ale także ich opiekunów. Uczestnicy imprezy otrzymali upominki, które przygotował dla nich organizator.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
26 dni temu

Przede wszystkim należało je nauczyć, że chodnik to nie ścieżka rowerowa, a przejście dla pieszych to nie skatepark!