Po raz 56. młodzi interpretatorzy poezji mają okazję poddać profesjonalnej ocenie swe sceniczne umiejętności w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Miejski Ośrodek Kultury, jak co roku, gościł uczestników powiatowych eliminacji, spośród których troje awansowało do kolejnego etapu.

Rywalizujący o nagrody powiatowe oraz awans do etapu wojewódzkiego zaprezentowali swe talenty przed jury w składzie: Adam Radosz – teatrolog, aktor i instruktor teatralny, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, Michał Skiba – aktor i reżyser teatralny oraz Magdalena Medyńska – przedstawicielka współorganizatora konkursu, czyli Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego. W kategorii „Konkurs recytatorski” tym razem wystąpiło 13. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. „13” okazał się szczęśliwa dla Adriana Szlachty z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu, który pierwszą nagrodę i nominację do dalszych przesłuchań w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie wywalczył interpretacją wiersza „Wybór” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz fragmentem „Księgi śmiechu i zapomnienia” Milana Kundery. Dwie drugie nagrody, również premiowane awansem do eliminacji wojewódzkich, jury przyznało: Oldze Ferens z ZS nr 4 oraz Kindze Matusiak, uczennicy IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Obie należą do działającej przy MOK grupy teatralnej „Glutaminian Sodu”. Trzecią nagrodę zdobył Krzysztof Mól, reprezentujący ZS nr 3 w Olkuszu. Ponadto wyróżniony został Przemysław Wadas, także z ZS nr 3.

W kategorii „Poezja śpiewana” przyznane zostały dwa wyróżnienia, a otrzymały je: Diana Żurek i Maria Paprocka, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. W protokole końcowym jury podkreśliło „(…) dobry, wyrównany poziom i uaktywnienie się w konkursie Zespołu Szkół nr 4 i nr 3”. Mniej optymistyczny jest natomiast spadek zainteresowania udziałem w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ze strony szkół ponadgimnazjalnych spoza Olkusza.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze