pietruszka olkuszbiega1

W ostatnią sobotę Klub Biegacza Olkuszbiega wraz z grupą Wolbrom Team zainaugurowali Biegowe Grand Prix „Biegam Bo Lubię Lasy Na Szlaku Orlich Gniazd”. Pierwsza z imprez odbyła się w lesie pod zamkiem w Rabsztynie i ściągnęła na linię startu 172 zawodników z różnych miejscowości.

Wśród biegaczy pojawiły się zarówno osoby zrzeszone w klubach, jak również amatorzy. Dla niektórych uczestników biegu był to pierwszy udział w oficjalnych zawodach. Okazja do ponownej rywalizacji na malowniczych, leśnych trasach powiatu olkuskiego nadarzy się już latem, bowiem Grand Prix zakłada przeprowadzenie czterech bliźniaczych imprez o każdej porze roku. Nie ma obaw, że któryś z biegów nie odbędzie się z przyczyn formalnych, bowiem w cykl propagowania aktywności fizycznej włączyły się też Lasy Państwowe oraz Nadleśnictwo Olkusz. Leśnicy nie tylko promują okoliczne tereny, ale także sami pomagają w wytyczaniu tras biegowych.

Ta umiejscowiona pod rabsztyńską warownią miała blisko siedem kilometrów. W zgodnej opinii startujących, była wymagająca, podobnie jak mało wiosenna aura. Przez większą część rywalizacji biegaczom towarzyszył padający deszcz. Mimo to byli też i tacy, którzy cieszyli się z niesprzyjającej pogody. Ani trudna trasa, ani też warunki atmosferyczne nie przeszkodziły zwycięzcom obu kategorii Open. Wśród mężczyzn całe podium zajęli olkuszanie. Wygrał Bartosz Karoń, przed swoim klubowym kolegą z KS Olkusz Emanuelem Wojtachą. Trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Barczykowi. Najszybciej linię mety u pań przekroczyła Agnieszka Dobromilska z Wolbrom Team, która wyprzedziła Jagodę Sadowską z krakowskiego Night Runners oraz niezrzeszoną Katarzynę Bień z Kosmolowa.

Na osoby, którym udało się stanąć na podium czekały okolicznościowe puchary, a na wszystkich zawodników meldujących się na mecie pamiątkowe medale i koszulki ufundowane przez Lasy Państwowe. Po biegu na uczestników czekał żurek, a także niespodzianka w postaci możliwości bezpłatnego zwiedzenia zamku w Rabsztynie. Ten bonus spodobał się przede wszystkim przyjezdnym biegaczom z Sosnowca, Krakowa, Tychów, czy nawet Istebnej.

Podczas sobotniej imprezy organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych fanach biegania. To właśnie z myślą o nich przeprowadzono dużo krótszy bieg, w którym ostatecznie udział wzięło 14 dzieci. Najmłodszy uczestnik miał 3 latka, najstarszy 11. Także najmłodsi z pomocą swoich rodziców dołożyli się do zbiórki pieniędzy prowadzonej na rzecz Lenki Rogalskiej, która dzielnie walczy z siatkówczakiem. Do wspólnej puli, która zbliża się do wymarzonego miliona dwustu tysięcy złotych udało się dołożyć 1412,50 zł.

Druga z imprez pn.„Biegam Bo Lubię Lasy Na Szlaku Orlich Gniazd”, na którą już teraz zapraszają Klub Biegacza Olkuszbiega oraz Wolbrom Team odbędzie się 13 sierpnia w Udorzu.

pietruszka olkuszbiega

Wyniki poszczególnych kategorii:

Kobiety:
Open: Agnieszka Dobromilska (Wolbrom Team)
16-29 lat: Edyta Krawiec-Sioła (Zederman)
30-39 lat: Agnieszka Walczak (olkuszbiega.pl Bolesław)
40-49 lat: Joanna Kopeć (Wolbrom Team)
50+: Ewa Kozień (Pysiek – Kraków)

Mężczyźni:
Open: Bartosz Karoń (KS Olkusz)
16-29 lat: Jakub Ploch (Night Runners Zabrze)
30-39 lat: Mariusz Dziedzic (Łazy)
40-49 lat: Robert Prasałek (olkuszbiega.pl Olkusz)
50+:Janusz Pytel (Sokół Zakopane Sosnowiec)

Fot. Krzysztof Pietruszka

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Elisabeth
Elisabeth
7 lat temu

🙂 🙂

asia
asia
7 lat temu

🙂