Olkusz

Olkuskie podziemia niebawem będą otwarte dla każdego. Ruszyła już sprzedaż biletów na zwiedzanie ekspozycji „Podziemny Olkusz”. Bilety można zakupić poprzez stronę internetową www.podziemnyolkusz.pl/. W ramach promocji, 22 i 23 maja, czyli w weekend historycznego otwarcia podziemi, usługa przewodnicka jest gratis. Aby zaspokoić oczekiwania zwiedzających, w premierowy weekend została także zwiększona ilość wejść. Podziemia będzie można zwiedzać zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Dwie ekspozycje multimedialne „Podziemny Olkusz” w nowoczesny sposób pokazują historię Srebrnego Miasta. W zabytkowych piwnicach gotyckiego ratusza można poznać dzieje Olkusza. Piwnice dawnego kwartału królewskiego kryją niezwykłą, interaktywną ekspozycję poświęconą historii górnictwa srebra i ołowiu oraz olkuskiej mennicy. Ekspozycje zostały zrealizowane przez Gminę Olkusz w ramach projektu „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”, jaki był realizowany w latach 2017 – 2021.

Więcej informacji o ekspozycji na stronie internetowej www.podziemnyolkusz.pl

UMiG Olkusz

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Adam Kieltyka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam Kieltyka
Udzielający się czytelnik
Adam Kieltyka

Tak przy okazji uroczystego otwierania – kto, po co i na jakiej podstawie prawnej pozamykał na kłódki i łańcuchy stary cmentarz ?