bus

„W związku z drastycznym wzrostem cen paliwa oraz zmianą stawki podatku VAT, WZRASTAJĄ CENY BILETÓW od dnia 01.01.2011r. średnio o 0,50 zł (50 gr). Obowiązuje na trasie Olkusz – Kraków” – taką niemiłą informacją w Nowym Roku przywitali pasażerów właściciele i kierowcy busów.

– Ceny biletów są zbyt wysokie. Jak dodamy do tego jeszcze znikomy komfort jazdy, jeśli w ogóle można mówić o jakimkolwiek komforcie w sytuacji, gdy jesteś niemal przyklejony do szyby, albo stoisz w przejściu upchnięty jak w puszce sardynek, to już w ogóle pięć i pół złotego wydaje się rozbojem w biały dzień – mówi Wojciech Dudzik, który korzysta z usług transportowych na linii Olkusz – Kraków. Jak się okazuje, jego opinia nie jest odosobniona.

– Jestem studentem, więc dla mnie koszt biletów w obie strony to 11 zł (176 zł miesięcznie przy czterech dniach nauki).To zdecydowanie za dużo. Do niedawna jeździliśmy jeszcze za 4 zł, co już uważałem za wygórowaną cenę. Na domiar złego na linii Olkusz – Kraków nie istnieje coś takiego, jak bilet miesięczny czy jednorazowy bilet studencki. Zgoda, prywatny przewoźnik może sobie sam ustalać stawki, ale to już powoli zaczyna robić się niesmaczne.Trzeba w końcu zacząć o tym głośno mówić, bo przecież to my jesteśmy klientami i to na nas powinno transportowcom zależeć. Niestety, jak na razie właściciele firm i kierowcy dbają tylko o własny interes – podsumował w drodze na uczelnię, Mateusz Pstruś.

Faktycznie, ani biletu miesięcznego, ani tym bardziej ulgowego w busach do Krakowa nie dostaniemy. Oczywiście bezradność kierowców po pytaniach pasażerów jest zrozumiała, bo to przecież nie oni ustalają cenniki. Inna sprawa, to warunki panujące podczas podróży do stolicy Małopolski. Mimo że busy kursują co 7 minut, to wyjeżdżając poza granice Olkusza, często już kilka osób zajmuje „miejsca stojące”. Im bliżej Krakowa tym szybciej zaczyna obowiązywać zasada „na glonojada”, a przecież na następnych przystankach zawsze czekają kolejni chętni.

Wśród szczęśliwców, którzy trasę 38 km z reguły pokonują w pozycji siedzącej jest ktoś, kto aby dotrzeć na Uniwersytet Jagielloński musi przebrnąć drogę niemal dwukrotnie dłuższą. – Z Dąbrowy Górniczej do Olkusza dojeżdżam z biletem ulgowym (3 zł). Jadąc z Olkusza do Krakowa na podobny bilet nie mam już co liczyć, a zniżki ustawowo – nam studentom, przecież się należą. Wszędzie to funkcjonuje, tylko o dziwo nie w Olkuszu – nie ukrywa emocji Michał Greń.

Długo szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego wszędzie można, tylko nie w Olkuszu. Niestety, kontaktując się z właścicielami firm przewozowych, zawsze słyszeliśmy to samo. Biletów ulgowych ani miesięcznych nie ma… bo nie ma. Na pytanie, czy w niedalekiej przyszłości będzie można nieco ulżyć portfelom, w odpowiedzi także dostawaliśmy niemal identyczne opinie: – może kiedyś, ale teraz obowiązują cenniki, wywieszone w każdym busie. Idąc tropem wyznaczonym przez pasażerów próbowaliśmy wypytać także o kolejne podwyżki. W każdym sprawdzonym przez nas busie, rzeczywiście rzeczowa informacja na papierze o wzroście cen biletów była. Przewoźnicy zasłaniają się kosmicznymi cenami na rynkach paliw. Jednak taka argumentacja nie trafia do klientów. Przecież podniesienie podatku vat z 7 do 8% przy kwocie 5 złotych daje wzrost ceny usługi nie o 50, a o 4 grosze. Dla wielu klientów podwyżka cen w pierwszych dniach stycznia była tym bardziej niezrozumiała, gdyż kierowcy drukowali bilety za 5 zł, a nie za ustalone od Nowego Roku 5,50 zł. Tłumaczyli się kłopotami z przestawieniem kas fiskalnych. A co by było, gdyby pasażer zaczął tłumaczyć się, że płaci tyle, ile dostał na rachunku?

– Denerwuje mnie fakt, że jednoprocentową podwyżkę vat-u przewoźnicy wykorzystują, aby podnieść ceny biletu, chociaż i tak zrobili to we wrześniu. Jest popyt na usługi, więc właściciele mają swoje eldorado – komentował na gorąco nasz student z Dąbrowy Górniczej.

Najwięcej zastrzeżeń do cen biletów mogą mieć osoby uczące się. Status studenta uprawnia do zniżek, a tych jak w busach na linii Olkusz – Kraków nie było, tak nie ma do dzisiaj. To ewenement, bo przecież firmy transportowe świadczące usługi przewozowe do Katowic oferują pasażerom o niebo lepsze warunki. Kik-Bus o klienta dba najbardziej. Jednorazowy przejazd bez ulgi na odległość ponad 47 km (przy 38 km do Krakowa) to cena 4 zł, studenci mogą natomiast liczyć na bilet za 3 zł. Przewoźnicy na Śląsk proponują także zakup biletów miesięcznych, których cen krakowscy studenci mogą swoim kolegom pozazdrościć. Znowu na czele Kik-Bus z biletem ważnym przez 30 dni za 40 złotych! Osoby nieuprawnione do zniżki muszą liczyć się z wydatkiem 130 zł.

Rachunek jest prosty. Miesięczna cena przejazdu młodzieży do Katowic jest niższa, niż tygodniowa do Krakowa! Brzmi absurdalnie, ale akurat w tym przypadku prawdziwie. Także nieuprawnieni do zniżek, jeżdżąc na Śląsk, oszczędzają po kilkadziesiąt złotych. Różnice cenowe są ogromne, choć naprawdę ciężko je racjonalnie wytłumaczyć. Przecież podatek vat i ceny benzyny wzrosły tak samo w Krakowie, jak i w Katowicach. Podobno Kraków jest miastem droższym – ale to przecież marne wytłumaczenie dla pasażera. Jak na razie nic nie zapowiada ocieplenia stosunków między pasażerami a właścicielami firm przewozowych na linii Olkusz – Kraków, a szkoda, bo przecież zawsze można znaleźć racjonalne i ciągle opłacalne rozwiązanie.


Szanowni internauci!
W prowadzonej w tym miejscu dyskusji, pojawiło się zbyt wiele wypowiedzi w sposób rażący odbiegających od tematu artykułu oraz niezgodnych z regulaminem portalu. Możliwość dodawania komentarzy została zablokowana przez redakcję.
{jcomments lock}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
115 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciemniak
ciemniak
13 lat temu

[quote name=”.[/quote]

Ciemniak jesteś, wal się ze swoją kasą, my wozimy ludzi, a nie bydło! Rozrzutnik do gnoja sobie kupiłeś a nie auto, szerokiej miedzy ci życzymy :lol:[/quote]

To wy busiarze wiecie o tym, że wozicie ludzi a nie bydło albo worek ziemnaków. A sprawiacie wrażenie jakbyście nie mieli o tym zielonego pojęcia.
A jeśli chodzi o kasę to przynajmniej mam satysfakcję że nie nabijam kabzy takim cwaniakom jak wy i nie płacę za partactwo.
Acha bystrzaki , wypatrujcie też rorzutnika na „miedzy” z Olkusza do Krakowa, od poniedziałku będzie nim już jeździć dwoje ciemniaków.

Ciemniak
Ciemniak
13 lat temu

[Ciemniak jesteś, wal się ze swoją kasą, my wozimy ludzi, a nie bydło! Rozrzutnik do gnoja sobie kupiłeś a nie auto, szerokiej miedzy ci życzymy :lol:[/quote]
To wy busiarze wiecie o tym, że wozicie ludzi a nie bydło albo worek ziemnaków. A sprawiacie wrażenie jakbyście nie mieli o tym zielonego pojęcia.
A jeśli chodzi o kasę to przynajmniej mam satysfakcję że nie nabijam kabzy takim cwaniakom jak wy i nie płacę za partactwo.
Acha bystrzaki , wypatrujcie też rorzutnika na „miedzy” z Olkusza do Krakowa, od poniedziałku będzie nim już jeździć dwoje ciemniaków.

Kier Owiec
Kier Owiec
13 lat temu

[quote name=”NIEZAINTERESOWANA”]Nie jeżdżę często, nie rozróżniam właścicieli busów, ok. 4 razy w roku jestem zmuszona dojechać do kraka… ale gdybym musiała częściej postąpiłabym jak „wdzięczna pasażerka”. Gratuluję! Nie sądzę, że mogłabym częściej niż raz w miesiącu znosić: tłok, duchotę i smród latem, zimno i „bliski” kaszel zimą, swobodne i kłopotliwe zachowanie pasażerów i arogancję kierowów. Współczuję tym, którzy muszą korzystać z busów i polecam inne możliwości. Choćby zaproponowane przez „wdzięczną pasażerkę”.[/quote]

Jesteś siedmioma osobami w jednej. Bredzisz bez sensu w kółko i to samo tylko zmieniasz szmaty, jak Alfred Hitchcock. Bednia powtarzana 2000 lat zmienia się w prawdę, nieprawadż?! 😆

Kier Owiec
Kier Owiec
13 lat temu

[quote name=”Marian”]J***ć kierowce busa (takiego starego), który zaczął się drzeć na cały głos,gdy nie zapłaciłem i groził że się zatrzyma jak nie dam mu pieniędzy za bilet. Gość masakra. Nie mają za grosz ludzkiego szacunku i zrozumienia. Nie jeżdżę już busami. Wygodniej autem.[/quote]
.
J…ć to ciebie szczochu. Jak nie masz kasy to czołganiem przez pełzanie naprzód, PANIAŁ?!

Kier Owiec
Kier Owiec
13 lat temu

[quote name=”wdzięczna pasażerka”]Hej busiarze z trasy Olkusz Kraków(właściciele i kierowcy). To wasza zasługa, że dziś mam prawo jazdy i samochód.
To że odstawiecie takie dziadostwo, praktycznie zmusiło mnie do zrobienia prawa jazdy i zakupu samochodu. Chwała wam za to. A w nagrodę macie jednego pasażera mniej.
W najbliższym czasie postaram się wam jeszcze bardziej odwdzięczyć, bo przecież mogę zabrać ze sobą jeszcze trzy osoby, czyli macie roczne (2×5,5złx20dni x 12 mies x4 osoby) ok. 10500 zł w kieszeni mniej.
A za podejście do pasażera: „nie pasuje wypad z busa” życzę wam z całego serca wielu takich wdzięcznych byłych pasażerów jak ja.[/quote]

Ciemniak jesteś, wal się ze swoją kasą, my wozimy ludzi, a nie bydło! Rozrzutnik do gnoja sobie kupiłeś a nie auto, szerokiej miedzy ci życzymy 😆

kacper
kacper
13 lat temu

Marian

Skoro nie chciałeś zapłacić to słusznie gość sie zdenerwował…ja na jego miejscu bym policje wezwał na takiego oszusta co nie chce zapłacić…. 😆

Marian
Marian
13 lat temu

J***ć kierowce busa (takiego starego), który zaczął się drzeć na cały głos,gdy nie zapłaciłem i groził że się zatrzyma jak nie dam mu pieniędzy za bilet. Gość masakra. Nie mają za grosz ludzkiego szacunku i zrozumienia. Nie jeżdżę już busami. Wygodniej autem.

NIEZAINTERESOWANA
NIEZAINTERESOWANA
13 lat temu

Nie jeżdżę często, nie rozróżniam właścicieli busów, ok. 4 razy w roku jestem zmuszona dojechać do kraka… ale gdybym musiała częściej postąpiłabym jak „wdzięczna pasażerka”. Gratuluję! Nie sądzę, że mogłabym częściej niż raz w miesiącu znosić: tłok, duchotę i smród latem, zimno i „bliski” kaszel zimą, swobodne i kłopotliwe zachowanie pasażerów i arogancję kierowów. Współczuję tym, którzy muszą korzystać z busów i polecam inne możliwości. Choćby zaproponowane przez „wdzięczną pasażerkę”.

wdzięczna pasażerka
wdzięczna pasażerka
13 lat temu

Hej busiarze z trasy Olkusz Kraków(właściciele i kierowcy). To wasza zasługa, że dziś mam prawo jazdy i samochód.
To że odstawiecie takie dziadostwo, praktycznie zmusiło mnie do zrobienia prawa jazdy i zakupu samochodu. Chwała wam za to. A w nagrodę macie jednego pasażera mniej.
W najbliższym czasie postaram się wam jeszcze bardziej odwdzięczyć, bo przecież mogę zabrać ze sobą jeszcze trzy osoby, czyli macie roczne (2×5,5złx20dni x 12 mies x4 osoby) ok. 10500 zł w kieszeni mniej.
A za podejście do pasażera: „nie pasuje wypad z busa” życzę wam z całego serca wielu takich wdzięcznych byłych pasażerów jak ja.

klient2
klient2
13 lat temu

Tutaj chodzi zapewne o niejakiego Andrzej Kasprzyk.
To ten co ciągle łamie przepisy, jeździ jak chce ile chce po czym chce.
Pozdrowienia dla właściciela Kik-Busa, po przeczytaniu tego forum chyba będzie wiedział co z nim zrobić.
A i jeszcze jedna anegdota odnośnie tego ”kierowcy”
Płaci młody chłopak i miał bilon po 0.20gr, 0.50gr a ”kierowca”, idź mi z tym sianem, następnym razem nie pojedziesz.

klient
klient
13 lat temu

[quote name=”janusz”]jaka masz jakosc w mk jak tam jezdza starymi rozklekocialymi busami a w kiku masz nowe wygodne i bezpieczne busiki. Jedna i druga firma ma swoje plusy i minusy. Nie jezdze z mk bo raz sie przekonalem jaka kulture ma jej wlasciciel to jest dopiero niemily gbur. Ale wiem dobrze ze cena zaczela spadac jak na ta linie wszedl kik.[/quote]

Kik-bus miał nowego srebrnego busa mercedesa przez ok miesiąc ! Czyżby skorzystał z okazji i wypożyczył go żeby zrobić reklamę, dodał nawet na stronę owego busa ! Żałosne
MK może ma starsze busy ale ja na pewno nie bede jezdził kikbusem przez jednego pana kierowce, taki co ciagne narzeka i gada od rzeczy – cham cham i jeszcze raz cham.
Poza tym cena to nie wszystko, sam byłem świadkiem jak wysiedli ludzie z kik busa i weszli do mk bo nie mogli słuchać kierowcy z kik-bus ”bo nasze busy sa lepsze, szybsze, u nas jest taniej, wygodniej’, tam to jest dziadostwo”

klient
klient
13 lat temu

[quote name=”kierowca busa”]Do was pisze olkuscy szczekacze.

Vat poszedł w góre, benzyna podrożała…co wy myślicie że busy jeżdżą na wode?
Jeśli wam sie nie podoba jazda busami to kupcie sobie samochody i jeździjcie…myślicie że w ten sposób wyjdzie was taniej? Haha :lol:[/quote]

Jeździcie jak się wam podoba, koczujecie po 10 min na przystankach i utrudniacie ruch, chcielibyście stawać na s-samie za darmo, co po niektórzy mają busy które nadają się tylko na złom, ciągle słyszę kłótnie i awantury między konkurencyjnymi busami i między wami ”transportowcami”. Są kierowcy którzy rozpędzają busa i luz z górki, wleczą się po Olkuszu 15 minut ! Chamstwo chamstwo i jeszcze raz chamstwo !

swiadek
swiadek
13 lat temu

[quote name=”janusz”]jaka masz jakosc w mk jak tam jezdza starymi rozklekocialymi busami a w kiku masz nowe wygodne i bezpieczne busiki. Jedna i druga firma ma swoje plusy i minusy. Nie jezdze z mk bo raz sie przekonalem jaka kulture ma jej wlasciciel to jest dopiero niemily gbur. Ale wiem dobrze ze cena zaczela spadac jak na ta linie wszedl kik.[/quote]
rozklekotany to ty jesteś człowieku. A apropo nowych busików w kik to fakt może 2 są nowe, ale w pozostałe też są stare, i sam byłem świadkiem jak kik 2 razy stracił dowód rejestracyjny za te wspaniałe okazy. A poza tym właśnie na tych nowych widac jak jeżdżą „kierowcy” w kiku- wnowe a już z każdej strony poobijane i nadające się do klepania. To te stare lepiej wyglądają. Szkoda tematu….. A odnośnie cen biletów to tylko idiota nie zauważył by że kik tylko zaniża ceny nie myśląc o ludziach tylko chcąc wykończy konkurencję. Przejrzyjcie na oczy ludziska……Pozdrawiam

internauta
internauta
13 lat temu

może się mylę, ale podejrzewam, że ten janusz to ten co jezdził na tzw. krzywy ryj w mk i posługiwał się znalezionym biletem i właśnie dzięki innym pasażerom nakrył go właściciel dlatego tak o nim pisze, nie warto przejmować się takim jak on

sekretarz
sekretarz
13 lat temu

„Jestem studentem, więc dla mnie koszt biletów w obie strony to 11 zł (176 zł miesięcznie przy czterech dniach nauki).”

Narzekanie dla samego narzekania…skoro busy są tak drogie to jeździj swoim autem to zapłacisz 4 razy tyle albo wynajmij sobie mieszkanie w Krakowie to nie bedziesz musiał jeździć…ale zapłacisz 1000 zł a nie 176 zł….narzekać tylko potraficie HIPOKRYCI !!! 😆 😆 😆

Paweł
Paweł
13 lat temu

widzę,że nie jesteś klientem kikbusa tylko syn lub właściel kik ,szkoda czasu dla was, życzę powodzenia w tej wypowiedzi pokazałeś swoją kulturę.

janusz
janusz
13 lat temu

jaka masz jakosc w mk jak tam jezdza starymi rozklekocialymi busami a w kiku masz nowe wygodne i bezpieczne busiki. Jedna i druga firma ma swoje plusy i minusy. Nie jezdze z mk bo raz sie przekonalem jaka kulture ma jej wlasciciel to jest dopiero niemily gbur. Ale wiem dobrze ze cena zaczela spadac jak na ta linie wszedl kik.

Paweł
Paweł
13 lat temu

do JANUSZA nie bądż taki pewny ,że kikbus dba o klienta bo ceny były obniżane tylko dlatego ,że chciał wykończyć MK, ale mu się to nie udało dzięki nam stałym klientom ceniącym sobie jakość wykonywanych usług, bo gdyby było inaczej to ty byś jezdził napewno dzisiaj z kikbusem po 8zł ,skoro była taka dobra i tania firma to dlaczego podniosła ceny z 130zł na 170zł i z 40 na 60zł, a jednorazowe 5 i 4zł, i jezdzi się przez Sławków,.a tam dopiero płacą i płaczą bo bilety z sławkowa są zbyt wysokie. , MK jak miała takie ceny jw. to bilet kosztował 150zł i studencki też 60zl a studencki jednorazowy 3zł, nie zapominaj że jest to linia Ekspresowa.,więc nie pisz głupot i korzystaj z tej tanie firmy i „super” kierowców tam jeżdżących, ja tam zostaje dalej przy firmie MK. aha i nie zapominaj ,że to dzięki firmie MK jezdzisz z kikbusem ,bo mk otworzyło nam wszystkim drogę szybszego dojazdu do katowic ,a kikbus to wszedł jako konkurencja w własnym interesie.

janusz
janusz
13 lat temu

gdyby nie kik bus to dzis jezdzilibyscie po 7 zl do katowice, tylko kikbus dba o klienta i nie podnosi tak drastycznie cen. jak mk wprowadzilo bilety miesieczne to studencki kosztowal 100zl a kik bus obnizyl do 40zl. Cieszcie sie ze ta firma jezdzi na tej trasie bo inaczej jezdzilibyscie po takich cenach jak na krakow.

do STIN
do STIN
13 lat temu

[quote name=”stin”]A czemu autor nie napiszę o MK Bus. Cena biletu jednorazowego podskoczyła z 5 do 6 zł (20%) natmiast biletu miesięcznego ze 150 do 190 (!!!) czyli 26%. O komforcie mogą wspomnieć pasażerowie wsiadajacy w Sosnowcu, którzy z ledwościa mogą wejsć do busa[/quote]
cena biletu na tej linii w dniu otwarcia (2005r) wynosiła 6 zł normalni i 5zł studencki, potem kik wszedł i zaczął zaniża ceny (tak jest do teraz), W 2008 MK wprowadził bilety miesięczne i bilet normalny kosztował 200 zł, a studencki 100zł, teraz po prawie 3 latach bilet podrożał w pażdzierniku na 170 a od lutego na 190 więc i tak jest taniej niż na początku, więc nie mieszaj ludziom w głowach STIN jak niewiesz co piszesz. POPROSTU KAŻDA PROMOCJA MUSI SIE KIEDYŚ SKOŃCZYC.Jezdziłam z kikiem ale przeniosłąm się do MK i wole płaci drożej o te 20 zł, ale przynajmniej mam godziwe warunki i nie boję się o życie. A do kik już nigdy niewsiądę, poprostu zgroza i horror.

pasażer kraków
pasażer kraków
13 lat temu

do stin.. widać,że jesteś chamski ,i takie wypowiedzi są tu nie mile widziane,takich jak ty jest trudno zadowolić, ale z tego co wiem to masz jeszcze innego przewoźnika i tańszego to masz wybór,tam się jezdzi pewnie na leżąco

stin
stin
13 lat temu

@ pasażer krakó no nie!! jeszcze mam może pocałowac kogoś w d..ę za przeproszeniem? Ze mi łąskę robi bo mnie wozi drogo i w ścisku. Czasy komuny i monopolu się skończyły. To nie ja jestem dla przewoźnika tylko on dla mnie. Płacę to wymagam.

#93ktoś
#93ktoś
13 lat temu

Mam nadzieję, że kiedy już pojawi się konkurencja ( a wcześniej czy później tak będzie), to pasażerowie będą mieli na tyle rozumu, że nie będą jeździć z przewoźnikami którzy obecnie obsługują trasę Olkusz-Kraków. Warto zainteresować się jakie firmy obsługują obecnie tą trasę. A tymczasem,jeszcze przez chwilę życzę cierpliwości pasażerom.

Coo
Coo
13 lat temu

[quote name=”relista”]
Dzwońcie do inspekcji to napewno znów uderzy nas po kieszeni, poza tym jakoś nikt nie zauważa komentarzy na temat wsiadania do zatłoczonego busa,że sami się pchacie ,a póżniej dopiero szczekacie…[/quote]
No i trzeba dzwonić. Płacę 5,50 to chcę jechać godnie. Mogę nawet stać ponad godzinę do Krakowa, ale stać godnie a nie w ścisku ze stojącymi 20 osobami wokół których siedzi kolejne około 20 i nie mieć czym oddychać… Jak są pełne busy to się puszcza ich więcej. Wiem, że to dodatkowe koszty dla przewoźnika bo trzeba więcej kierowców, więcej busów… Ale przewoźnik woli żerować na pasażerze i wieść 45 osób w busie niż po 30 osób w dwóch busach (bo jeszcze by można zebrać ludzi którzy nie mają jak wsiąść).
PRAWDA JEST TAKA ŻE ROZKŁAD JEST ŹLE DOPASOWANY DO ZAPOTRZEBOWANIA. Od 6 do 8-9 jeździ o wiele więcej osób niż np. od 9-12 a mimo to jeżdżą busy tak samo…

krakowianka jedna
krakowianka jedna
13 lat temu

Co do przeludnionych busów. Śmieszy mnie, jak „kierowca” mówi, żeby się na siłe nie pchać do busa. Na dzień dzisiejszy, wg prawa, to właśnie kierowca ponosi odpowiedzialność za przewożonych pasażerów i to w jego interesie leży to, żeby nie przekroczyć ich liczby zapisanej w DR a nie w jego kieszeni. Więc mówienie, żebym wysiadła jak mi nie pasuje to zwykła bezczelność. Raz, dosłownie raz, zdarzyło mi się że na dworcu kierowca nie wpuścił większej liczby ludzi niż wynikałoby to z przepisów i byłam w szoku. Ale to był z pewnością wyjątek i drugi raz mi się to już nie zdarzyło.

jaś
jaś
13 lat temu

I to jest chyba najbardziej rozsądna propozycja. Może katowiccy przewoźnicy zdecydują się wejść na krakowski rynek? Ekspres z biletami miesięcznymi i studenckimi na pewno pokona istniejący kartel.

pasażer kraków
pasażer kraków
13 lat temu

do stin …no i właśnie ty jesteś tym przykładem na to ,że ludzie nie potrafią docenić tego co mają ,my na krakowie walczymy o bilety miesięczne,a ty masz tą możliwość i nie doceniasz tego ,że możesz skorzystać z ulgi rocznego odliczenia,jezdzić ekspresem, a nie stawać co 0,5km na przystankach, Po za tym czy 6zł za ekspres to dużo z tego co pamiętam jak jezdziłem pociągiem do katowic 2006 to bilet kosztował 8,60 i jechało się 1.50 godz.,więc nie opluwaj właściciela MK tylko być wdzięczny za możliwość jazdy ekspresem bo ekspres zawsze był droższy, no i studenci mają ulgi i bilety miesięczne, życzylibyśmy sobie takich ulg i ekspresów do krakowa. tu zwracam się do firmy MK może pan otworzy linię ekspresową z takimi ulgami jak na katowice bylibyśmy bardzo wdzięczni .Proszę rozważyć taką propozycję z opinii wiem ,że firma pana jest godna zaufania.

stin
stin
13 lat temu

A czemu autor nie napiszę o MK Bus. Cena biletu jednorazowego podskoczyła z 5 do 6 zł (20%) natmiast biletu miesięcznego ze 150 do 190 (!!!) czyli 26%. O komforcie mogą wspomnieć pasażerowie wsiadajacy w Sosnowcu, którzy z ledwościa mogą wejsć do busa

ja
ja
13 lat temu

Jasne bójmy się „Bus- mafii” i niech nikt nigdzie nie oddzywa, bo wywoła wilka z lasu…
Ludzie! To my jesteśmy klientami – to my płacimy za bilety
i MY CHCEMY GODZIWYCH WARUNKÓW PODRÓŻOWANIA!!!

nico
nico
13 lat temu

dzwońcie po ITD !! sami sobie zrobicie na złość bo będziecie stali po przystankach a wtedy kierowcy pokażą wam gest Kozakiewicza i pojadą dalej a wy bedziecie marznąć na kolejnego busa na przystanku

pasażer
pasażer
13 lat temu

A co do KIK busa to redaktor piszący ten temat w Przeglądzie Olkuskim prowadzi kampanię propagandową na rzecz tej firmy. Niech też napisze o kierowcy który jeździ w KIK busie Andrzej Kasprzyk . Jak widzę tego kierowcę to wolę wsiąść do pociągu i jechać 45 minut dłużej niż modlić się czy przeżyję i dojadę bezpiecznie . Wyprzedzanie i zajeżdżanie drogi , wymuszanie a to przecież były instruktor jazdy w LOK w Olkuszu . Jak taki człowiek może być kierowca i przewozić ludzi . Więc niech zastanowi się właściciel firmy KIK czy stać go na taką reputację .[/quote]
Zgadzam się ten koleś łamie wszelkie zasady ruchu drogowego, to co on wyprawia na drodze to aż strach mówić , gdyby nie odcięcie paliwa w tym busie to chyba by wyprzedził niejednego jadącego z predkością 140 km/h i nikt tego nie widzi nikt się tym osobnikiem nie zajmie. Pytanie czy musi dojść do tragedii aby się ktoś zastanowił nad tym czy ten osobnik ma prawo jazdy za zdany kurs czy też za jajka kupione !!!

PASAŻER
PASAŻER
13 lat temu

i tak jest drogo.to trzeba jakos normalnie spedzic taka podroz.a nie jak szprotki w puszce.trzeba dzwonic,do ITD ,na Policje,wszedzie gdzie sie da,a panowie kierowcy,wladcy malopolskich drog albo caly czas gdzies dzwonia albo siedza na CB,ciekawe czemu np. w grudniu,wiedzac o kontrolach policyjnych w Szycach skrupulatnie przeszegali ilosci miejsc?

relista
relista
13 lat temu

Cytuję :[quote name=”PASAŻER”]a może by tak pasażerowie,nie kłocac się z kierowcami zwracali im uwage na ilosc miejsc stojacych?istnieje jeszcze mozliwosc telefonu do inspekcji transportu drogowego-12-416-51-22 .moze jak dotrze do ITD od wielu ludzi moze uda im sie jakos wplynac naa busiarzy[/quote]
Dzwońcie do inspekcji to napewno znów uderzy nas po kieszeni, poza tym jakoś nikt nie zauważa komentarzy na temat wsiadania do zatłoczonego busa,że sami się pchacie ,a póżniej dopiero szczekacie,jeśli chodzi o komunikację w krakowie i ceny to wiedz,że oni mają dotację z urzędu na komunikację ,więc przestań powielać głupoty

PASAŻER
PASAŻER
13 lat temu

pchaja sie?kocyk w jakim swiecie ty zyjesz? w krakowie komunikacja ma ceny biletow ustalone jeszcze w 2008 roku i jakos drastyczne podwyzki cen paliwa im nie przeszkadzaja. a na busiarzy trzeba bata i tyle, inaczej znow moze byc jakas tragedia,a wtedy bedzie „ze ja nie chcialem,ale…..”

kocyk
kocyk
13 lat temu

i dobrze babie powiedział…pakują sie do tego busa jak krowy do stodoły ile wlezie 😆

Coo
Coo
13 lat temu

Byłem świadkiem sytuacji, że pasażer zwrócił kierowcy busa uwagę, że dopiero co na Polskę było głośno o wypadku busa i śmierci 16 czy iluś tam osób i żeby nie upychał tak ludzi bo się to może tragicznie skończyć. Kierowca odpowiedział żeby wyszła z busa jak się jej nie podoba i się zwolni jedno miejsce…

PASAŻER
PASAŻER
13 lat temu

a może by tak pasażerowie,nie kłocac się z kierowcami zwracali im uwage na ilosc miejsc stojacych?istnieje jeszcze mozliwosc telefonu do inspekcji transportu drogowego-12-416-51-22 .moze jak dotrze do ITD od wielu ludzi moze uda im sie jakos wplynac naa busiarzy

Coo
Coo
13 lat temu

[quote name=”zirytowany”]a czy kierowca busa czy właściciel was wciąga na siłe do tego busa??? każe wam wsiada?? nastepny jest za 7 minut. wiec po co sie pchacie na siłe? Chyba po to zeby mie na co narzekaC[/quote]
Jak się wsiada na supersamie to oczywiście nie masz co narzekać, bo tam dość często można rozpocząć jazdę w godnych warunkach. Wsiądź sobie do busa na Osiedlu Młodych, na Pakusce, w Sienieczie, że już nie wspomnę o dalszych miejscowościach… Więc jak wsiadasz sobie na super samiku zaraz jak bus się podstawi i wsiadając do niego masz wolne miejsce i siadasz to się zamknij. Wsiądź sobie tam gdzie napisałem i nie irytuj ludzi bezmyślnością.

zirytowany
zirytowany
13 lat temu

a czy kierowca busa czy właściciel was wciąga na siłe do tego busa??? każe wam wsiada?? nastepny jest za 7 minut. wiec po co sie pchacie na siłe? Chyba po to zeby mie na co narzekaC

myślący
myślący
13 lat temu

cytam te komentarze i wiecie do czego doprowadzicie.do kolejnych podwyżek bo jak zaczną zabierać tylko ograniczoną ilość to znów będą to koszty dla nas, poza tym jak wsiadam do busa to jestem tego świadomy ,że bus jest np.przeładowany i ja nie chcę czekać kolejne 10 min na następnego busa, więc ludzie do kogo macie pretensje ,mamy wiele racji ale myślę że za to że wsiadam świadomie do busa to nie obarczajcie tym kierowcy ,ani busiarzy.Bo skończy się tym że będziemy płacić drogo jezdzić wygodnie i stać w kolejce gęsięgo godzinami na wolne miejsce .a tego naprawdę chyba byśmy nie chcieli, walczmy o bilety m-cz, ulgi dla naszych dzieci

Zniesmaczona
Zniesmaczona
13 lat temu

Bardzo dziwą mnie komentarze rzekomego kierowcy busa. Zdaje się, że w ogóle nie bierze pod uwagę, że Polska to nie tylko wolny kraj, ale też kraj prawa. I właściciele busów właśnie do tego prawa powinny się dostosować. Jak kierowca może pozwolić wsiadać tylu osobom do busa? Dlaczego nikt, kto jest za to odpowiedzialny, nie zajmie się tym?
Co do ceny – ok, rozumiem, że to musi być to 5,5 zł, ale jeśli tyle biorą, niech warunki i kultura busiarzy będzie dostosowana do ceny.
Jeszcze raz chcę podkreślić – proszę też dbać o bezpieczeństwo swoje i pasażerów, a nie tylko o kasę.

ana5
ana5
13 lat temu

Widzę, że nic się nie zmieniło w Polsce.. :/
Ludzie nadal się tylko kłócą, obrażając innych – a nie myślą nad konstruktywnym rozwiązaniem!!!
A przecież chodzi o nas wszystkich, którzy tam mieszkamy! A nie lepiej byłoby to zgłosić do jakiejś komisji – np. praw konsumenta – można chyba zgłosić zażalenie, że busy jeżdżą przeładowane, a to stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla życia pasażerów w trakcie podróży ?!?
Albo do władz lokalnych – z petycją o zwiększenie liczby busów, autobusów, względnie otwarcie linii MPK? Myślę, że ludzie których wybraliśmy w wyborach są właśnie po to, aby pomagać w problemach mieszkańcom…
Czy się mylę;)?
Narzekanie nic nie da!!! Trzeba działać drodzy pasażerowie linii Olkusz – Kraków:)

kierowca busa
kierowca busa
13 lat temu

Polska to wolny kraj. Jak ci sie nie podoba jazda busem to kup samochód i jeździj…wtedy bedziesz miał „TANIEJ” Haha 😆

Coo
Coo
13 lat temu

[quote name=”Grzesiek”]”ona” – 5,50 zł do Krakowa to chyba nie skubanie a tylko niska cena przejazdu a co do tego iż bus jest przeładowany to pytanie podstawowe – kto wam każe wsiadać jak bus jest pełny ??[/quote]
Nie bądź śmieszny koleś. Każdy szanujący się przewoźnik wie, który kurs jest najczęściej obłożony i to on powinien zapewnić pasażerowi komfort jazdy. Widać, że chyba jesteś burżujem i wozisz dupsko samochodzikiem skoro zadajesz kretyńskie pytanie „kto wam każe wsiadać jak bus jest pełny??”…

DO STUDENTA
DO STUDENTA
13 lat temu

WIESZ CO TY TO CHYBA KOLEŚ STUDIUJESZ ALE POLONISTYKĘ BO MATMA I EKONOMIA I LOGICZNE MYŚLENIE TO U CIEBIE KIEPSKO WYPADA. JEDZIESZ RANO BUSEM, KTÓRY JEST ZAŁADOWANY, WRACASZ PO POŁUDNIU A NIE POLICZYSZ RESZTY KURSÓW KTÓRE JADĄ PUSTE. A POZA TYM TO NIE TYLKO PALIWO KOSZTUJE.idź czytaj lepiej nowelki i opowiadanka, a kitów ludziom nie wciskaj. Pozdrawiam Wszystkich

Grzesiek
Grzesiek
13 lat temu

„ona” – 5,50 zł do Krakowa to chyba nie skubanie a tylko niska cena przejazdu a co do tego iż bus jest przeładowany to pytanie podstawowe – kto wam każe wsiadać jak bus jest pełny ??

Grzesiek
Grzesiek
13 lat temu

Jeśli narzekacie na wysoką cenę do Krakowa 5.50 zł to wsiadaj do swojego samochodu i zrób 80 km a potem zatankuj paliwo i zobacz czy Ci wyjdzie taniej jechać busem czy autem . po drugie jak jest taka wysoka cena to załóżcie swoją firmę transportową i dokładajcie do klienta a co to przecież można sponsorować kogoś .
A co do KIK busa to redaktor piszący ten temat w Przeglądzie Olkuskim prowadzi kampanię propagandową na rzecz tej firmy. Niech też napisze o kierowcy który jeździ w KIK busie Andrzej Kasprzyk . Jak widzę tego kierowcę to wolę wsiąść do pociągu i jechać 45 minut dłużej niż modlić się czy przeżyję i dojadę bezpiecznie . Wyprzedzanie i zajeżdżanie drogi , wymuszanie a to przecież były instruktor jazdy w LOK w Olkuszu . Jak taki człowiek może być kierowca i przewozić ludzi . Więc niech zastanowi się właściciel firmy KIK czy stać go na taką reputację .

ona
ona
13 lat temu

[quote name=”doradca”]jak skończysz studia kup busa i wprowadź tanie bilety i ulgi dla braci studenckich napewno wtedy będą ci wdzięczni i oni będą cię rozliczać[/quote]

Czyżby drugi właściciel się ujawnił ? Skubcie , skubcie …a możecie tego żałować .

doradca
doradca
13 lat temu

jak skończysz studia kup busa i wprowadź tanie bilety i ulgi dla braci studenckich napewno wtedy będą ci wdzięczni i oni będą cię rozliczać

ona
ona
13 lat temu

A my płaczmy i płaćmy. Z pewnością pan właściciel nie zrobi nic , by poprawić komfort jazdy. Będzie tylko liczył i śmiał się ….