Fundacja Ekologiczna Arka, we współpracy z Lasami Państwowych i szkołami, już po raz szósty zorganizowała akcję „Choinki nadziei”. Jej celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi.
Do akcji włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Olkusza, którzy odwiedzili Dom Pomocy Społecznej.
Młodzież pod kierunkiem siostry Janiny Szumal odegrała wspaniały spektakl pt. „Błogosławiona Noc”.

Nie zabrakło w nim postaci Józefa i Maryi, jak również Trzech Króli z darami, pasterzy oraz zwierząt. Dużym przeżyciem dla pensjonariuszy była scena, w której niewidoma dziewczynka odzyskała wzrok. Spektakl wzbogacony przepiękną muzyką skłaniał do zadumy i refleksji. Mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi oklaskami. Przedstawiciel Nadleśnictwa Olkusz pan Ryszard Malik przekazał pachnące drzewko, z którego pensjonariusze byli ogromnie zadowoleni. Uczniowie podarowali ozdoby, które własnoręcznie wykonali. Na zakończenie złożono sobie życzenia świąteczne i zaśpiewano kolędę. Trwająca od wielu lat współpraca Szkoły z Domem Opieki uczy najmłodszych szlachetnych postaw.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
APOSTATA
APOSTATA
13 lat temu

Kościół coraz częściej nieproszony wtrynia się w życie publiczne i dlatego sprzeciwy będą coraz częstsze i bardziej stanowcze. Nie dziwi nic. Odważnych zachęcam do Apostazji, to jedyny skuteczny sposób aby raz na zwasze uwolnić się od ciemnoty.

Sum A Sum Arum
Sum A Sum Arum
13 lat temu

[quote name=”archanioł”]co Nogieć, teraz ci się choinka nie podoba? też zakazać? prezentów dzieciom nie dawać, piosenki śpiewać zakazać?[/quote]

„archaniele” masz najwyraźniej jakieś jaźnie prawdopodobnie wywołane zbyt częstymi niezdrowymi kontaktami ze średniowiecznymi zabobonami i czarami-marami :-). Proponuję ci zejść na Ziemię, tę Ziemię, i wyciągać bardziej trafione wnioski 😆 .

A co do cytowanego Nazwiska, niech się martwi jego właściciel, jeżeli czuje się urażony :lol:. Nauka religii w szkołach i kultywowanie zabobonów bardzo szkodzi na umysł, czego jesteś NIEWĄTPLIWYM przykładem.

Zatem, WIEDZA do szkół, średniowieczne ZABOBONY do kościołów, i tylko o to mi chodzi! 😆 .
.

Aleut
Aleut
13 lat temu

Sum A Sum Arum – a czy ty przypadkiem nie głosowałeś na Rzepkę?! Uleczenie twego chorego umysłu, to dopiero byłby cud!

archanioł
archanioł
13 lat temu

co Nogieć, teraz ci się choinka nie podoba? też zakazać? prezentów dzieciom nie dawać, piosenki śpiewać zakazać?

Sum A Sum Arum
Sum A Sum Arum
13 lat temu

A może inaczej. Czy w Przeglądzie Olkuskim będzie się jeszcze pisać na przykład o szkolnych olimpiadach matematycznych, fizycznych, chemicznych, biologicznych? Czy będzie się jeszcze kiedykolwiek pisać o ciekawszej od ZABOBONÓW, wiarygodnej i bardziej przydatnej w życiu młodego człowieka ścisłej i uniwersalnej WIEDZY oraz ETYCE?! Czy może już raz na zawsze położono na tym biednym Olkuszu średniowieczny KRZYŻYK?!

A może to burmistrz-katecheta nakazuje, aby media były monotematyczne?! A to wtedy bardzo, ale to bardzo wszystkich przepraszam, burmistrz jest rzeczywiście najważniejszy, prawie jak biskup, nie wtrącam się 😆 .

Sum A Sum Arum
Sum A Sum Arum
13 lat temu

Następuje szkolnych czarów-marów ciąg dalszy. Ale cuda naprawdę zdarzają się.

W Gościu Niedzielnym, podobno najbardziej wiarygodnej gazecie polskiej, czytałem, że wreszcie po długoletnich poszukiwaniach udało się odnaleźć tę jedną jedyną osobę (z wielu miliardów mieszkańców tej Ziemi) którą na sto procent uzdrowił papież. Wreszcie będziemy mieli bardzo długo oczekiwanego świętego.

Nie wiem ile osób wyzdrowiało dzięki mojej ziemskiej egzystencji, ale pewnie też, podchodząc do sprawy statystycznie, mógłbym po wielu latach poszukiwań tę jedną jedyną odnaleźć. Przypuszczam, że takim szczęściarzem mógłby się okazać każdy, bo przecież zależy to tylko od determinacji poszukujących.

Niewidoma dziewczynka odzyskała wzrok, naprawdę wzruszające. Dziatki, Uwierzcie w CzaryMary które głosi siostra – można by rzec. A czy w dzisiejszych szkołach uczy się jeszcze czegoś innego oprócz CZARÓW i MARÓW?! Zaczynam mieć poważne wątpliwości.