16

Polonezem do melodii kolędy „Bóg się rodzi” w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego 18 grudnia rozpoczęły się jasełka w wykonaniu grupy „Dzielne Zuchy”. Uroczyście nastrojone i ubrane przedszkolaki obejrzały historię o Bożym Narodzeniu w wersji przemawiającej do wyobraźni trzy- jak i sześciolatków.

Były więc aniołki omiatające stajenkę z pajęczyn i pastuszkowie jedzący kaszę z „gorka”, góralki witające gwiazdę betlejemską i krasnoludki rozweselające Jezuska podarkami. Oczywiście i trzej królowie mieli dla narodzonego Pana swoje tradycyjne złoto, kadzidło i mirrę, ale oni swoje podarki niejako magicznie zamienili na wiarę, miłość i nadzieję. Obiecali przy tym, że wszyscy będziemy z głębi swoich serduszek każdego dnia Mu je ofiarowywać. Arcyważną rolę miały w tej historii Wołek i Osiołek, które jako jedyne umiały się właściwie zachować w tej sytuacji i odstąpiły Maryi i Józefowi odrobinę ciepła swojej stajenki i ociupinę miękkości swojego siana.

1

Po występie zerówki krótki koncert skrzypcowy dały absolwentki przedszkola i siostry przedszkolaków, Hania K. i Olga K., po czym wszystkie dzieci, całe grono pedagogiczne i personel przedszkola oraz goście, którzy zaszczycili przedszkolaki swoją obecnością, udali się na współny uroczysty obiad wigilijny. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji, pani Paulina Polak, prezes olkuskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, pan Marek Krzykawski, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Iwona Stanek i nauczycielka religii, pani Aleksandra Kula. Życzenia, wspólne przełamanie się opłatkiem i jeszcze kolęda zagrana przez Zuzię K. z grupy „Wesołe Koziołki” na pianinie, to jeszcze kilka z tych pięknych, magicznych chwil.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

2

3

4

5

6

7

8

12

10

11

13

14

15

9

17

18

19

20

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze