Powiat

Kiedy wyremontują Mazaniec i drogi w Bogucinie Małym i Dużym? – Z takim pytaniem zwrócił się do nas niedawno jeden z Czytelników. Z odpowiedzi nadesłanej przez Zarząd Drogowy wynika, że na gruntowny remont tych traktów w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Substytutem modernizacji muszą pozostać punktowe naprawy i znaki ostrzegawcze. 

Stan okolicznych dróg cieszy się szczególnym zainteresowaniem naszych Czytelników. Na przestrzeni ostatnich tygodni w naszej redakcji mieliśmy wiele interwencji dotyczących tej kwestii. Wśród nich pojawiły się również pytania o trakty należące do powiatu olkuskiego. Mieszkańcy zwracają w szczególności uwagę na fragment drogi nr 1063K na Mazańcu. Po zimie pojawiły się tam „wybrzuszenia”, które – ich zdaniem – stwarzają niebezpieczeństwo uszkodzenia podwozia pojazdu. Kierowcy narzekają również na stan nawierzchni ulic biegnących przez Bogucin Duży oraz Bogucin Mały. Są to odpowiednio drogi powiatowe nr 1091K oraz 1092K. – Kiedy ktoś weźmie się za ich porządny remont? – czytamy w mailu do naszej redakcji. Postanowiliśmy zapytać o to w Starostwie Powiatowym w Olkuszu.

– Nawierzchnia wymienionych odcinków została uszkodzona w okresie zimowym wskutek działania znacznych wahań temperatury. Newralgiczne odcinki dróg powiatowych zostały oznakowane drogowymi znakami ostrzegawczymi A-ll (nierówna droga), a droga powiatowa nr 1092K dodatkowo znakiem B-33 „ograniczenie prędkości do 30 km/godz.” W sprzyjających warunkach atmosferycznych nawierzchnie przedmiotowych dróg powiatowych są na bieżąco remontowane za pomocą mieszanki mineralno-asfaltowej na zimno – czytamy w odpowiedzi nadesłanej do naszej redakcji przez Zarząd Drogowy w Olkuszu.

Dyrektor tej instytucji rozwiewa również nadzieje na rychłą modernizację omawianych przez nas odcinków. – Pragniemy nadmienić, że Powiat Olkuski i Zarząd Drogowy w Olkuszu mają ograniczone możliwości finansowe. Ze względu na powyższe oraz fakt, że aktualnie realizujemy zadania o łącznej wartości 17,6 mln zł, na chwilę obecną nie ma możliwości przystąpienia do kolejnych inwestycji – tłumaczy Paweł Pacuń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
3 lat temu

A może „pracownicy” poczekają na wypłatę z pół roku, bo za co dostają przelew? Paweł „nie ma mozliwości” Pacuń, Michał „nie da się” Latos.. Kiedy malowanie linii w mieście?