Artykuł sponsorowany

Nowy Rok to i nowe miesiące z daną dyscypliną sportu. Nie tylko w Olkuszu fani będę emocjonowali się rozgrywkami i meczami piłki ręcznej. Oto co ciekawego czeka nas w 2020 roku.

„Grafik jest napięty” – ten cytat Mateusza Korneckiego, piłkarza ręcznego reprezentacji Polski i mistrza kraju Vive Kielce, sponsorowanego przez zakłady bukmacherskie STS, idealnie oddaje zapowiedź 2020 roku w piłce ręcznej. Zarówno w lokalnej, ligowej rzeczywistości, jak i w męskim oraz żeńskim międzynarodowym wydaniu. Oj będzie się działo w szczypiorniaku w najbliższych miesiącach!

Najpierw mistrzostwa Europy mężczyzn

Nie ulega wątpliwości, że szczypiorniak wchodzi w nowy rok z przytupem. Reprezentacja Polski rozegra sześć spotkań przed Mistrzostwami Europy mężczyzn, które odbędą się w dniach od 9 do 26 stycznia. Już w pierwszy weekend nowego roku biało-czerwoni rozegrają mecze sparingowe w hiszpańskim Irun. Przeciwnikami piłkarzy ręcznych Polski będą Hiszpanie, Portugalczycy i Rosjanie. Mistrzostwa Europy mężczyzn rozgrywane będą w trzech krajach – Austrii, Szwecji i Norwegii. Polska trafiła do grupy F w której o dwa miejsca premiowane grą w dalszej części turnieju powalczy z gospodarzami – Szwecją, Słowenią oraz Szwajcarią. Przypomnijmy, że ME piłkarzy ręcznych rozgrywane są co dwa lata.

Panie walczą o swoje ME 2020

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej na razie tylko marzą o udziale w Mistrzostwach Europy, które również odbędą się w 2020 roku, ale dopiero w grudniu. Na razie biało-czerwone są w drugiej fazie eliminacji, gdzie idzie im naprawdę dobrze. W marcu Polski rozegrają mecze z Rumunią w ramach dalszej części eliminacji ME 2020, a w maju Polski zagrają z Wyspami Owczymi i Ukrainą. Finałowy turniej Mistrzostw Europy odbędzie się w dniach 4-20 grudnia. Gospodarzami imprezy będzie Dania i Norwegia.

Ligowych emocji także nie zabraknie

Piłka ręczna na krajowym podwórku też nudna nie będzie. I nie ma nawet znaczenia kto w jakiej lidze gra. Wiadomo, że aspiracje Vive Kielce sięgają europejskich rozgrywek. Żeńska drużyna SPR Olkusz marzy z kolei o awansie do ligowej elity. Jak na razie jest dobrze, bo dziewczyny z Olkusza przewodzą stawce w swojej grupie I ligi piłkarek ręcznych. Awans jednak nie jest taką łatwą sprawą, bo po sezonie zasadniczym najlepsze drużyny z obu grup spotkają się w turnieju finałowym, gdzie będą walczyły o możliwość gry w Superlidze. Każdy ma więc swoje cele i postanowienia na 2020 rok, który będzie obfitował w zacięte mecze i walki na boiskach nie zabraknie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze