Olkusz

W miniony wtorek, w godzinach wieczornych wybuchł pożar w jednej z hal magazynowych zlokalizowanych przy ul. Spółdzielczej w Olkuszu. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Straty oszacowano wstępnie na kwotę 100 tys. zł.

We wtorek, 23 marca 2021 r., około godziny 19:00 w olkuskiej komendzie PSP przyjęto zgłoszenie dotyczące pożaru hali magazynowej przy ulicy Spółdzielczej w Olkuszu. Po dojeździe pierwszych zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Olkusza i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na terenie obiektu występuje mocne zadymienie, a ogień wydostaje się już na zewnątrz hali oraz przyległej do niej przybudówki.

Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. W akcji udział brało 37 strażaków z 9 zastępów. Po ugaszeniu pożaru rozpoczęły się prace związane z rozbiórką hali. Straż Pożarna w trakcie prowadzonych działań nie ustaliła przypuszczalnej przyczyny zaprószenia ognia. Zajmie się tym Policja.

– Straty powstałe wskutek pożaru oszacowano na kwotę 100 tys. zł. Uszkodzeniu uległy przybudówka, jedna ze ścian hali oraz zgromadzone na jej terenie materiały budowlane. Uratowane mienie, które mogło ulec spaleniu, oszacowano na kwotę 1 mln zł – wylicza bryg. Marcin Maciora, oficer prasowy KP PSP w Olkuszu.

fot.: OSP Gorenice

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze