Nie ma chętnych na remont kładki łączącej ulice Na Skarpie i Skwer. Z powodu braku oferentów gmina właśnie unieważniła drugi przetarg na pierwszy etap modernizacji.  Całość robót ma kosztować  1 mln 250 tys. złotych.
-Trzeci przetarg ogłosimy już na całość prac. Chcielibyśmy wyłonić wykonawcę jeszcze w tym roku, natomiast prace zaczęłyby się już w przyszłym roku.

Po gruntownej modernizacji kładka będzie praktycznie nowa – mówi  naczelnik Wydziału Drogowego Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Artur Kocjan.
Zejście na peron, należące do gminy, jest nieczynne od kilku lat z uwagi na mocno zdewastowane schody, stanowiące zagrożenie dla korzystających z tej drogi dojścia na peron. W ramach remontu zostaną one rozebrane, wymianie ulegną też stopnie i płyty spocznikowe na zejściu do ul. Skłodowskiej. Wymienione zostaną łożyska i podpory po obu stronach, na kładce położona będzie nowa nawierzchnia,  pojawią się także nowe barierki i oświetlenie. Cała konstrukcja zostanie wyczyszczona i pomalowana z zewnątrz i wewnątrz.
Kładka nie była gruntownie remontowana od 25 lat. 12 lat temu wymieniono tylko nawierzchnię.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ozp
ozp
11 lat temu

niech sie w ciula zawali komunistyczne szajstwo, i przyjdzie firma co od nowa postawi (pewnie bedzie taniej)

ucz
ucz
11 lat temu

Po za wymianą nawierzchni na pewno były piaskowane i malowane barierki, zejście na peron też próbowano remontować, ale fakt, było to już z 10 lat temu.

dd
dd
11 lat temu

widocznie firmy boją się ta kładkę ruszyć żeby się nie rozpadła :sigh: