W Biuletynie Informacji Publicznej olkuskiego magistratu ogłoszono właśnie wyniki naboru na wolne stanowiska urzędnicze Głównego Specjalisty Biura Promocji i Informacji Publicznej oraz Inspektora Biura Promocji i Informacji Publicznej. Nowymi pracownikami urzędnikami zostali Emilia Kotnis-Górka oraz Jacek Sypień.

Przypomnijmy, że po kilkunastomiesięcznej przerwie do olkuskiego magistratu powraca komórka organizacyjna odpowiedzialna za promocję. Wydział Promocji Miasta i Gminy Olkusz 1 lipca 2013 roku został przeniesiony z Urzędu Miasta i Gminy do struktur Miejskiego Ośrodka Kultury.

Według urzędników przeprowadzka ta miała na celu rozszerzenie działalności promocyjnej gminy. Urzędy nie mogą bowiem sprzedawać materiałów promocyjnych, takich jak książki czy gadżety. Mogą to czynić natomiast jednostki mu podległe, takie jak np. MOK.

Pomysł z przeniesieniem wydziału okazał się jednak nieskuteczny, w związku z czym od 1 stycznia 2016 r. realizacja zadań związanych z promocją gminy ponownie wraca w mury magistratu. Za kwestie związane z promocją odpowiedzialne ma być teraz Biuro Promocji i Informacji Publicznej, w którym do niedawna pracowały dwie osoby, w tym rzecznik Urzędu Miasta i Gminy, Michał Latos. Liczba pracowników biura uległa właśnie podwojeniu.

Konkurs na Stanowisko Głównego Specjalisty Biura Promocji i Informacji Publicznej wygrała Emilia Kotnis-Górka – absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, kandydatka wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów i zagadnień z zakresu: ustawy o ochronie danych osobowych, kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o samorządzie gminnym rokując tym samym, iż odpowiedzialnie i solidnie będzie realizować powierzone jej zadania i obowiązki służbowe.

Emilia Kotnis–Górka współpracowała z wieloma mediami krajowymi, regionalnymi, lokalnymi i środowiskowymi: telewizją, dziennikami, czasopismami i portalami internetowymi. Przez wiele lat związana była z redakcją Przeglądu Olkuskiego. Ma na swoim koncie wiele publikacji o tematyce społecznej.

Nowym Inspektorem Biura Promocji i Informacji Publicznej został znany olkuski historyk, założyciel i prezes stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” Jacek Sypień.  Jak można przeczytać w BIP, kandydat otrzymał największą ilość punktów z rozmowy kwalifikacyjnej i wykazał się obszerną wiedzą o głównych atrakcjach turystycznych miasta i powiatu, jak również wiedzą z zakresu historii Olkusza.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się także znajomością przepisów i zagadnień z zakresu: ustawy o samorządzie gminnym, kodeksu postępowania administracyjnego, znajomością języka angielskiego oraz doświadczeniem w obszarze związanym z obsługą ruchu turystycznego. Jacek Sypień jest laureatem Olkuskiej Nagrody Artystycznej i autor wielu publikacji na temat Olkusza. Dotychczas prowadził on Punkt Informacji Turystycznej i najprawdopodobniej dalej będzie mu powierzone to zadnie.

Oprócz wyżej wymionach kandydatów do drugiego etapu rekrutacji zakwalifikowała się jeszcze tylko jedna osoba. Urzędnicy nie podają w BIP informacji dotyczącej ilość podań, które spłynęły do urzędu w ramach naboru. Nowi pracownicy magistratu rozpoczynają pełnienie swoich funkcji od 1 lutego b.r.

 

 

18
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
18 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
babajagakrytyk sztukiPRKingaZ.specjalista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
babajaga
babajaga

No to pierwsze efekty działania nowego zespołu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzisiaj na rynku stoją 3 wozy transmisyjne rmf, tvp i coś jeszcze. To się nazywa działanie z rozmachem. Brawo dla wszystkich którzy na ten sukces zapracowali!

krytyk sztuki
krytyk sztuki

Brawo Pani Moniko ! To jest najlepszy film promujący nasz Olkusz krótki i rzeczowy nie to co prezentują nam ci od fotografii i filmu pseudoartyści celebryty sztuk mistrzowie od siedmiu boleści i od niczego . Brawo jeszcze raz !!! Pokłony dla ”stołu montażowego” pani Katarzyny.

https://www.youtube.com/watch?v=qa9mNBp1iVQ

PR
PR
KingaZ.
KingaZ.

Poczekajmy,zobaczymy!

specjalista
specjalista

[quote name=”Konkurs na specjalistów od promocji rozstrzygnięty”]Biuro Promocji i Informacji Publicznej, w którym do niedawna pracowały dwie osoby, w tym rzecznik Urzędu Miasta i Gminy, Michał Latos. Liczba pracowników biura uległa właśnie podwojeniu.[/quote]
Liczba pracowników uległa podwojeniu w ramach oszczędności i redukcji przerostu zatrudnienia, oczywiście. Z drugiej strony patrząc, to nawet we czwórkę mogą nie dać rady – wiadomo, że z pustego to i Salomon nie naleje, choćby całodobowo lał, lał i lał.

keep
keep

[quote name=”peak”]I co teraz będzie? Redagowane sponsorowane peany? – ciekawe jak to jest z tą niezależnością dziennikarską…. ?[/quote]

Nie ma dziennikarza, nie ma niezależności. Tańczy się tak, jak mu zagrają. Proste.

peak
peak

I co teraz będzie? Redagowane sponsorowane peany? – ciekawe jak to jest z tą niezależnością dziennikarską…. ?

P X T
P X T

Oczywiście zakładałem, że to ma być pozakadencyjna promocja Olkusza i tylko Olkusza jako miasta. Jeśli ma być tak jak pisze Sikorka to… Feliksowi stawiam kciuk do góry, myślałem że ocenia samą Emilię a nie zaistniałą sytuację.

sikorka
sikorka

Emi dziwię ci się. Chyba wiesz, na co się decydujesz.
Zapomnij i promocji miasta – promować będziesz Romana Wielkiego.
A o urokach współpracy z Romanem pogadaj z Pawłem Pacuniem albo Kaśką Konieczny.
Krzyż na drogę…

ghjk
ghjk

[quote name=”ehhh”]to nie był żaden konkurs…[/quote]
Dokładnie. Nieważne czy są dobrzy w swoim fachu czy nie, ale że nie był to żaden konkurs, tylko zwykła ściema.

zbyszko
zbyszko

[quote name=”Felis”]Sypien tak kotnis górka zdecydowanie nie , tak mówi zdecydowana większość olkuszan , i co pani na to ?[/quote]
Jakieś badania opinii prowadziłeś, że wiesz? Ja wiem co innego i osobiście się bardzo cieszę. Jest szansa na nowe i dobre. Gorzej nie będzie na pewno.

P X T
P X T

[quote name=”Felis”]Sypien tak kotnis górka zdecydowanie nie , tak mówi zdecydowana większość olkuszan , i co pani na to ?[/quote]
Skąd wiesz, że zdecydowana większość tak mówi? Może stąd że parę osób postawiło kciuk w górę? To jeszcze o niczym nie świadczy. Mnie postawili kciuki w dół tylko dlatego, że odpisałem komuś że jestem z Olkusza a nie z Klucz, bo myślał że jestem z Klucz.
Moim zdaniem ta osoba się doskonale nadaje.

pavv
pavv

Wybierali jak chcieli, a wybrali kogo trzeba. Czy dobrze… czy źle? Ciężko powiedzieć.

lusia
lusia

[quote name=”EKG Serca”]Kto zostanie nowym szefem MOK? Podobno Grazynka odwołana…[/quote]
czyżby? 😆

Felis
Felis

Sypien tak kotnis górka zdecydowanie nie , tak mówi zdecydowana większość olkuszan , i co pani na to ?

Gratulacje
Gratulacje

Kto da sobie lepiej radę jak nie wy? Pozostaje trzymać kciuki i wierzyc, że coś się wreszcie zacznie tutaj dziać. Uda wam się na pewno bo oboje jestescie ludzmi z pasją, zarażającymi pozytywnym myśleniem i energią 😆 😆 😆 Bedziecie miec duzo wsparcia od ludzi, którzy też są dumni z tego miasta mimo niektórych jego mankamentów i chcą działać. Szczerze sie cieszę i pozdrawiam duet promocyjny.

EKG Serca
EKG Serca

Kto zostanie nowym szefem MOK? Podobno Grazynka odwołana…

ehhh
ehhh

to nie był żaden konkurs…