1

Nie ma chyba sympatyczniejszego święta w kalendarzu imprez przedszkolnych, niż Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Ponieważ w tym roku to niedziela, dzieci z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego rozpoczęły świętowanie dwa dni wcześniej.

Zaprawieni w tych sprawach rodzice z „Trójki” już wiedzą, że jak jest święto, to i strój musi być świąteczny, dlatego dzieci oprócz tego, że przyniosły ze sobą ulubione misie, to jeszcze same wyglądały jak pluszowe misiaki! Po śniadaniu grupa „Żabki” (czterolatki) zaprosiła wszystkie koleżanki i kolegów do wspólnych obchodów. Najważniejsze jednak dopiero nadeszło: na scenę wkroczył ogromny, uroczy pluszowy Miś i od razu wdał się z dziećmi w miłą pogawędkę.

2

„Żabki” przywitały go wierszami, a kiedy nadszedł odpowiedni czas wszystkie grupy podarowały Misiowi prezenty z okazji jego święta: „Jagódki” zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Dwa malutkie misie”, „Żabki” powiedziały mu wiersz Czesława Janczarskiego „Naprawimy misia”, „Słoneczka” powiedziały wiersz Tobiasza Łempickiego „Kocham mojego misia”, „Wesołe Koziołki” zaśpiewały i zilustrowały ruchem piosenkę „Niedźwiadki – niejadki”, a „Dzielne Zuchy” zatańczyły zumbowy układ taneczny do piosenki „Gummie Bear”. Wdzięczny Miś wręczył wszystkim przedszkolakom piękne misiowe medale, a na koniec każda grupa i każde dziecko z osobna mogło sobie zrobić zdjęcie z Misiem lub z misiowym standem.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o