1

Nieco inaczej, niż przez ostatnie lata, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego Dzień Mamy stał się osobnym świętem, a nie tylko tłem do świętowania podczas Pikniku Rodzinnego. Piosenki, wiersze i specjalnie dobrane inscenizacje rozbrzmiewały w poszczególnych grupach już od środy, 24 maja.

W większości grup nastąpiło też „przyspieszenie” Dnia Taty, więc oboje rodzice mieli okazję obejrzeć swoje pociechy na scenie i otrzymać własnoręcznie przez dzieci wykonane upominki. Rozpoczęły „Krasnoludki” i „Biedronki” 24 maja, następnie „Wesołe Koziołki” 25 maja i w samym Dniu Mamy, 26 maja, świętowały „Jagódki” i „Tropiciele”.

 

4

Wiele było uśmiechów i wzruszeń, mnóstwo okazji do dumy z dzieci i rozmów o ogromnym wysiłku włożonym przez wszystkich w to, aby te okolicznościowe imprezy zyskały właściwą, piękną i odświętną pod każdym względem oprawę. Kwiaty i filiżanka kawy czy herbaty do ciastka były doskonałym dopełnieniem do przygotowanych przedstawień. Najważniejsze jednak, co pozostanie z tych dni, to pod powiekami każdej mamy obraz jej dziecka mówiącego o miłości do niej, a w uszach każdego taty słowa piosenek przypominających o tym, jak bardzo są swoim dzieciom potrzebni.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

12

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

2

3

5

6

7

8

9

10

11

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze