Powiat

Nie bacząc na niesprzyjająca pogodę i ograniczenia pandemiczne w trzech gminach na terenie powiatu olkuskiego odbyły się imprezy związane z jubileuszowym 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grała w tym roku, by wesprzeć zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 

WOLBROM

 

Z dużym rozmachem przebiegał finał wolbromski, który kolejny już raz napędzało, nie patrząc na trudności i ograniczenia, zarażające energią Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy. Zbiórka i imprezy towarzyszące rozpoczęły się już w dniach poprzedzających niedzielny finał. W ruch poszły skarbonki wirtualne, a także kwesty w szkołach, sklepach, firmach, urzędzie, na stokach narciarskich Cisowa i Smoleń. Pod szyldem WOŚP zorganizowano turniej piłki siatkowej, bieg po zdrowie, a nawet zbiórkę krwi, podczas której udało się zebrać 15,750 litrów tego cennego leku.

W dniu 30. finału WOŚP na terenie gminy Wolbrom kwestowało 75 wolontariuszy, a w niedzielne popołudnie w miejscowym Domu Kultury odbył się urozmaicony, bogaty w atrakcje koncert, podczas którego na scenie prezentowali się lokalni tancerze i wokaliści, a także artyści – goście z sąsiednich miejscowości; byli też sportowcy z pokazami sprawności i sztuk walki, a nawet strażacy ochotnicy popularyzujący zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Wolbromski finał można było obserwować w sanitarnym rygorze osobiście na sali widowiskowej DK, ale także – dzięki profesjonalnej transmisji na żywo – w Internecie. Pomiędzy kolejnymi występami na scenie prowadzone były aukcje, które zasilały puszki. Aby tradycji stało się zadość,  na zakończenie imprezy do nieba poleciały ciche światełka, które nie stresują zwierząt.

W efekcie 30. Finału wolbromski sztab WOŚP zebrał 121.125,42 zł, pokonując imponujący rekord ubiegłoroczny!

Link do całej transmisji z finałowego koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=ihwaQWAClao

W dniu 30. finału WOŚP na terenie gminy Wolbrom kwestowało 75 wolontariuszy, a w niedzielne popołudnie w miejscowym Domu Kultury odbył się urozmaicony, bogaty w atrakcje koncert, podczas którego na scenie prezentowali się lokalni tancerze i wokaliści, a także artyści - goście z sąsiednich miejscowości; byli też sportowcy z pokazami sprawności i sztuk walki, a nawet strażacy ochotnicy popularyzujący zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 5 »

 

OLKUSZ

 

Nad przebiegiem olkuskiego finału WOŚP czuwał Miejski Ośrodek Kultury, gdzie rano odbyła się odprawa kilkudziesięciu wolontariuszy. Atrakcje przygotowano we wszystkich obiektach MOK. W Podziemnym Olkuszu była loteria fantowa, gry i zabawy; na zamku w Rabsztynie – loteria fantowa oraz Akademia Rycerska. Natomiast na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu można było uczestniczyć w koncertach lokalnych artystów i licytacjach prowadzonych przez członków Grupy Teatralnej Glutaminian Sodu. Wreszcie przyszedł czas na Światełko do Nieba, a potem na dobrą nowinę, którą przekazał dyrektor MOK Marcin Wiercioch: wstępne obliczenia wykazały, że zgromadzona w tym roku suma przekracza 40 tys. złotych.

Zdjęcia w galerii MOK: https://tiny.pl/9j65s oraz w relacjach filmowych na FB i kanale You Tube Centrum Kultury

 

BOLESŁAW

 

Jak informuje Centrum Kultury w Bolesławiu, podczas finałowego koncertu, obok szeregu licytacji w ramach okolicznościowego koncertu prezentowali się: młodzi artyści – reprezentanci szkół z Bolesławia, Podlipia i Krzykawy, wychowankowie sekcji Centrum Kultury (Mała Estrada i Iskierki), grupy taneczne prowadzone przez LaCulturę, był także koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” w Bukownie. Nastroje – wbrew wszelkim przeciwnościom ze strony pogody i sanitarnych obostrzeń – były znakomite. W ramach finału kwestowało 28 wolontariuszy, darczyńcy podarowali wiele przedmiotów, które licytowano, pozyskując kolejne środki na szczytny cel, a uczestnicy wydarzenia podkreślają wyjątkową atmosferę, jaka co roku łączy wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz WOŚP.

„Bolesław ma serce i grał z sercem” – czytamy w relacji z wydarzenia na portalu społecznościowym CK w Bukownie, które jednocześnie informuje, że podczas zbiórki do puszek, wirtualnej e-skarbonki oraz w trakcie licytacji udało się zebrać w sumie 18.715 zł.

Relacje z CK Bolesław na Fb 

Zbiórkę do puszek oraz aukcje przedmiotów w ramach tegorocznego finału WOŚP przeprowadził także sztab w Bukownie. W efekcie działań wolontariuszy zebrano 28 tys. zł.

Mieszkańcy pozostałych miejscowości powiatu olkuskiego nie zawiązali własnych sztabów WOŚP, ale chętnie dołączali do akcji u sąsiadów, a także korzystali z wirtualnych możliwości przyłączenia się do zbiórki zorganizowanej w tym roku pod hasłem „Przejrzyj na oczy! Gramy dla okulistyki dziecięcej!”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze