bukowno śmietniki

Niedawno pisaliśmy o zabudowanych śmietnikach na olkuskich osiedlach. Temat spotkał się ze sporym odzewem naszych Czytelników, którzy uznali, że to bardzo dobry pomysł. Wskazali też kolejne lokalizacje do zabudowy. Tymczasem w Bukownie zakończono niedawno trzyletni program zabudowy wszystkich punktów zbiórki odpadów komunalnych przeznaczonych dla mieszkańców wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych.

Zabudowywanie osiedlowych śmietników rozpoczęto w 2015 roku od dwóch punktów: przy blokach przy ul. Niepodległości 1 oraz przy ul. Zwycięstwa, co kosztowało 64 400,00 złotych. Rok później podobne inwestycje wykonano przy ul. Wyzwolenia 6 oraz przy ul. Ks. Zelka (53 249,60 złotych). Pięć śmietników (przy ulicach: Niepodległości 3, Wojska Polskiego 3, Szkolnej, Wyzwolenia i Nowej 1) zabudowano w ubiegłym roku za łączną kwotę 133 000,00 złotych. W ten sposób miasto sfinansowało zabudowę dziewięciu tego typu punktów punktów. Są one zlokalizowane przy blokach wspólnot mieszkaniowych oraz zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Buczyna”.

Burmistrz Bukowna podkreśla, że rodzaj i wielkość zabudowywanych wiat zostały dostosowane do konkretnej lokalizacji oraz ilości osób, które korzystają z danego punktu zbiórki odpadów komunalnych. – Już realizacja pierwszych takich punktów w 2015 roku okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Mieszkańcy bardzo dobrze odebrali zabudowę pierwszych wiat śmietnikowych. Także wśród propozycji zgłaszanych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego zaczęły pojawiać się wnioski dotyczące budowy kolejnych zadaszeń. To był dla nas wymowny sygnał, że należy kontynuować ten program. W sumie w ciągu ostatnich trzech lat wydaliśmy na to zadanie łącznie ponad 250 tys. złotych – mówi burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski.

Śmietnikowe inwestycje sprawiły, że miejsca te wyglądają po prostu ładnie. Zdaniem władz miasta, pozwoliło to również wyeliminować podrzucanie śmieci.

Fot. UM w Bukownie

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
5 lat temu

Olkusz „biznesowo” temat rozwiązuje, kamerki przy śmietnikach montuje a straż miejska mandaty wypisuje i kasę pobiera …

podrzutek
podrzutek
5 lat temu

Zdaniem władz miasta, pozwoliło to również wyeliminować podrzucanie śmieci.
Koniec cytatu
Tak ,rację maja władze.
Zmieni się tylko lokalizacja podrzuceń