policja

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni mężczyzna, którego na terenie Lgoty Wolbromskiej zatrzymali policjanci z olkuskiej drogówki.

Jak się okazało, jazda pod wpływem alkoholu to nie wszystko czym zawinił kierowca, bowiem mężczyzna miał już na swoim koncie sądowy wyrok w sprawie zakazu prowadzenia pojazdów. – Teraz nierozważny kierowca odpowie za jazdę na „podwójnym gazie” oraz zignorowanie sądowego zakazu – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

W świąteczną sobotę, 6 stycznia funkcjonariusze ruchu drogowego podjęli kontrolę drogową wobec kierującego osobowym oplem. – Już sam styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu – zaznacza przedstawicielka komendy powiatowej.

Mundurowi nie mylili się. Po przebadaniu 37-letniego mieszkańca gminy Wolbrom okazało się, że jest on pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto policjanci sprawdzili dane zatrzymanego kierowcy w bazach informatycznych. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo prowadząc auto pod wpływem alkoholu, jednocześnie łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie 37-latka zadecyduje prokurator i sąd.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze