bal karnawalowy

Karnawał, to czas zabaw nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Balu karnawałowego w przedszkolu wszyscy wyczekują z niecierpliwością, planując, jak będą wyglądały stroje karnawałowe, dzieląc się pomysłami z kolegami. I doczekaliśmy się i my!

30.01.2014 roku przedszkolne sale zabaw w „Ósemce” zamieniły się w magiczny, kolorowy świat. Na bal przybyły księżniczki, damy dworu i wróżki w pięknych, balowych sukniach. Byli też królowie i książęta. Nie zabrakło rycerzy, piratów, oraz innych bohaterów bajek. W takt muzyki podrygiwały biedronki, kwiatki, motyle, Czerwone Kapturki… Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Jedne dzieci wchodziły do sal w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki.

 

Zabawa była przednia, a prowadził ją wodzirej (Pani Jola),  która dostarczyła wszystkim wielu niepowtarzalnych wrażeń. Nie zabrakło tańców, śpiewów i kolorowych korowodów. Przy dźwiękach szalonej muzyki bawiły się zarówno dzieci jak i ich rodzice i wychowawcy. Na parkiecie królowały takie tańce, jak: rock and roll, cha cha, samba, Macarena, jive, i wiele wiele innych. Pląsy były przeplatane konkursami i sesjami zdjęciowymi.  Na buziach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo wesoło, radośnie i zabawnie.

Nasze Panie miały także swoje „pięć minut” na balu – wspaniale odtańczyły „zorbę”, której nie powstydziłby się żaden Grek. Natomiast rodzice milusińskich sprawdzili swoje siły taneczne w jednym z przebojów Rybki Mini Mini. A kiedy czas zabaw dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową sale. Kiedy przyszła pora obiadu nikt nie chciał opuszczać balu pomimo zmęczenia.  Mamy nadzieję, że bal zorganizowany przez nas stworzył niezapomniane przeżycia i miłe wspomnienia z lat dziecięcych.

Tekst nadesłany przez Przedszkole nr 8 w Olkuszu

bal karnawalowy1

bal karnawalowy2

bal karnawalowy3

bal karnawalowy4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze